Így kerülj közelebb a pocakodban fejlődő kisbabádhoz! - 3 gyakorlati tanács kismamáknak a pszichológustól

Végvári Edit

Babavárás

Végvári Edit


Így kerülj közelebb a pocakodban fejlődő kisbabádhoz! - 3 gyakorlati tanács kismamáknak a pszichológustól Szeretnéd tudatosan építeni a kapcsolatot a pocakodban fejlődő kisbabával? Akkor olvasd el Végvári Edit pszichológus szakértőnk várandós kismamáknak szóló írását, aki ehhez nyújt egyszerű és gyakorlatias tanácsokat. A terhesség 9 hónapja során a kismamák érzik, ahogy magzatuk fejlődik, mocorog és felkészülnek a gyermekük születésére. A pocakjukban lévő új élettel, már ilyenkor kialakítható egy tudatos kapcsolat. Végvári Edit pszichológus szakértőnk, egyszerű gyakorlati tanácsait olvashatjátok cikkünkben, hogy hogyan lehet a baba és a mama közti kapcsolatot tudatosan építeni.

Szánj időt a pocakodban lévő babára, mert ő már itt van Veled!
Akármilyen feszített is az élettempód, biztosan van néhány perced, amikor a babád felé tudsz fordulni. Ha nincs, keresd meg! Hiszen ő már itt van veled, és néhány hónap múlva még több idődet és odafigyelésedet fogja igényelni. Ne gondold, hogy "ó, majd foglalkozom vele akkor, amikor a sírásával úgyis kiköveteli magának...!"

Gyakorlati tanácsok a tudatos kapcsolatért
Találj időt arra, hogy kisbabádra figyelj néhány percig
Fotó: Pixabay.com


A baba és a mama közti kapcsolat már az anyaméhben építhető
Az egész kapcsolat-analitikus mozgalom arra a feltevésre épül, hogy a baba és a mama közti kapcsolat már a méhben építhető. Raffai Jenő szerint a születés előtt a babára szánt idő befektetés, és mint ilyen, meg is térül.
  1. Találd meg azt a napi rutint, amibe beillesztheted a babával való együttlétedet. Van, akinek ez a reggeli ébredés utáni pár perc, de talán a már megszületett testvér "Anyát" kiált, így marad az este...
  2. Ha rá tudsz figyelni, lélegezz tudatosan a hasadba, tudván, hogy ezzel most plusz energiát adsz neki. 3 lélegzetvétel is több, mint a semmi, ha csak ennyire van időd vagy koncentrációs lehetőséged!
  3. Napközben is, bármikor, amikor megérzed a mocorgását, tedd a hasadra a kezed. Ha mással foglalkozol is éppen, ebből tudni fogja, hogy érzékelted a jelenlétét és elismered a létezését. A nem-tudomásul-vétel nagy fájdalommal jár, életkortól függetlenül (ugye).
  4. Készítsd fel őt is az őt érintő beavatkozásokra, vagy minden olyan élményre, ami nagy hatást fog rád gyakorolni. Hogy ez mit jelent? Mondd el neki! Csak morzsold el - akár magadban - hogy kislányom/kisfiam, most egy doktor bácsi fogja anyát megvizsgálni, de ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ez különösen fontos a számodra kellemetlen események esetén, nehogy magára vegye!
Fotó: Pixabay.com
Forrás: http://babamamakapcsolat.blogspot.hu

Végvári Edit

Babavárás

Végvári Edit


2017.05.11