Terhesség alatti kellemetlen tünetek kezelése homeopátiával

Szülők lapja

Babavárás

Szülők lapja


Terhesség alatti kellemetlen tünetek kezelése homeopátiával

Mikor leszünk először egészségtudatosak? Amikor babát várunk. Ilyenkor előkerül a papír a gyógyszer dobozából, és elkezdjük olvasni a kockázatokat és mellékhatásokat. Szembesülünk azzal, hogy szokott kedvenceinket nem szedhetjük, és elkezdünk alternatívákat keresni.

Gyakran az első probléma az émelygés, hányás. Amikor a homeopátia alaptézisét, a hasonlót a hasonlóval elvét kívánom bemutatni, mindig ezzel a példával kezdem:

Hogyan működik a homeopátia?
„-Ki emlékszik az első cigaretta élményére?” A válasz általában kuncogás, fintorgás. Utána sorolják az élményeket. Szédülés, émelygés, szívdobogás. Mitől? A dohánytól. Fordítsuk meg a dolgot. Mikor érezzük ezeket a tüneteket? Sok kismamánál jelentkezik az első trimeszterben, de tapasztalhatjuk utazás közben is, ha érzékenyek vagyunk a járművek mozgására. Az egyik szer, amit a homeopátia erre az állapotra javasol, nem más, mint a TABACUM, a dohány növény homeopátiás hígítása. Tehát, amit a dohány nagy töménységben előidéz, kis hígításban gyógyítja. De bemutathatnám ugyanezt a nátha és a hagyma kapcsolatával. Az otthoni hagymavágás közben tapasztalt könnyezés, orrfolyás egy náthatípus jellemzője is. Mivel gyógyítjuk? ALIUM CEPA-val. Ami hagymából készül.
A hígított gyógyszerek az immunrendszer ösztönzésével gyógyítanak.

A várandós szervezetben fellépő egyensúlyzavar következtében kellemetlen tüneteket tapasztalhat a kismama. A terhességet három szakaszra bontjuk, az egyes harmadokban más és más jellemző panaszok léphetnek fel, amelyek nagy része homeopátiás szerekkel orvosolható.


Hányinger, hányás kezelése homeopátiával
Vegyük például a várandósság első harmadában leggyakrabban fellépő problémát: a hányingert, hányást. Jól kezelhető homeopátiás gyógyszerekkel a hasonlóság alapszabálya szerint.

- SEPIA
Akkor javasolható, ha már reggel, ébredéskor jelentkezik az émelygés, hányinger, és étel szagára, látványára erősödik. Evésre nem javul a gyomor ürességérzete, a kismama undorodik az illatoktól, cigarettafüsttől és olyan ételektől is, amelyekkel a terhesség előtt nem volt problémája.
bővebben >>

- IPECA
Szinte állandó a hányinger, gyakori, habos hányás, öklendezés kíséri. A hányinger ilyen esetekben nem csökken a hányás után, és fontos tünet, hogy a kismama nem szomjas. A hányás ellenére a nyelv tiszta marad.
bővebben >>

- BRYONIA
A mozgás vagy a felkelés váltja ki az epés jellegű hányást. Mozdulatlanság, fekvés hatására viszont csökken a hányinger.
bővebben >>

- TABACUM
Nagyfokú sápadtság, hányinger. A hányás mellett hideg verítékezés, szédülés, erős szívdobogás alakul ki. Az állapot enyhe mozgásra is súlyosbodik, de javul friss levegőn.
bővebben >>

- COCCULUS
A hányingert utazás vagy vizuális inger váltja ki, és a hányinger erősödik erős illatok és kialvatlanság hatására. Ekkor szédülés, ásítozás, fáradtságérzés is társul a tünetekhez, viszont meleg szobában, pihenésre javul az állapot.
bővebben >>

- IGNATIA
Alkalmas szer a szorongó, érzékeny kismamáknak. Gyakran a gyomorszájnál görcsös érzés lép fel, a torokban gombócérzet alakul ki, sóhajtozással, nehézlégzéssel, időnként szapora szívveréssel. A hányinger fokozódik, ha a kismama a problémájára gondol, de evésre javul, kikapcsolódásra elmúlik.
bővebben >>

Fotó: Freepik


Szülők lapja

Babavárás

Szülők lapja


2010.09.09