A fejfájás lehetséges okai és megszüntetése gyógyszerek nélkül

Szülők lapja

Betegségek

Szülők lapja


Sajnos egyre több ember küzd rendszeres fejfájással, és a migrénesek száma is nagyon magas. Ez utóbbi nagyon erős fájdalommal jár, többnyire a fej egyik oldalát érinti, és erős fény vagy zaj hatására rosszabbodhat.

Okozhatja hormonváltozás, rossz étkezési vagy alvási szokások, kiszáradás, stressz, vagy akár az időjárás-változás is.


Időszakosan segíthetnek bizonyos orvosságok, mint az aszpirin, ibuprofén, naproxen vagy hasonlók, de ezekkel óvatosan kell bánni, nehogy túl sokat vegyen be belőle a beteg. A fájdalom elűzése érdekében, érdemes inkább az alább felsorolt természetes módszerek közül kipróbálni néhányat.


Milyen ételek, italok okozhatnak fejfájást?
- a monoszodium glutanátot tartalmazó termékeket, mivel ez az összetevő – amely gyakran előfordul kínai vagy előre csomagolt ételekben - az arra érzékenyeknél fejfájást okozhat.

- az aminokat és nitrátokat is ajánlatos kihagyni az étrendből. Aminok lehetnek a csokoládéban, sajtokban, heringben, májban, nitrátok pedig előfordulhatnak egyes húsárukban, például a hot-dogban, szalonnában vagy a szalámiban.

- a túl sok koffein ronthat a fejfájáson, ezért erre is érdemes odafigyelni, ugyanakkor az sem jó, ha hirtelen teljesen megvonjuk magunktól.


Mit tehetünk a fejfájás ellen?
- a halolaj fogyasztása, amint azt egy vizsgálat során a Cincinnati Egyetem kutatói kimutatták, kifejezetten hasznos lehet

- hasonló előnyökkel járhat egy meleg lábfürdő is, amelybe néhány teáskanál mustármagot öntünk.

- csavarjunk friss gyömbért az italunkba, használjuk fűszerként főzés során, vagy szopogassunk el egy-két gyömbéres cukorkát a nap során, mert ez is csodákra képes.



Az izmokat is el kell lazítani
A fejfájást gyakran bizonyos izmok görcse okozza. Az állkapocsizmok ellazítására érdemes egy tollat venni a fogaink közé úgy, hogy nem harapunk rá erősen. Az ülőmunkát végzőknek pedig meg kell tanulniuk a helyes testtartást, hogy ne görnyedten üljenek egész nap.


Magnézium a premenstruációs fejfájás megelőzésére
Végezetül meg kell említeni a magnéziumot. Napi 200-400 grammot érdemes fogyasztani, és mivel inkább megelőző, mint gyógyító szerepe van, főleg a premenstruációs fejfájásoknál alkalmazható sikerrel.
A veseproblémákkal küzdők azonban mindenképp beszéljenek háziorvosukkal, mielőtt magnéziumkúrába fognának.



Forrás: Medipress
 


Szülők lapja

Betegségek

Szülők lapja


2011.03.24