Főoldal > Cikkek > Gyermeknevelés > Így lesz okosabb a gyerek biflázás nélkül! 8+2 igazán kreatív módszer, hogy jobban menjen a matematika és a tö - Szülők Lapja
Így lesz okosabb a gyerek biflázás nélkül! 8+2 igazán kreatív módszer, hogy jobban menjen a matematika és a történelem
Minden tanár, nevelő és bizony a szülők dolga is, hogy felkeltsék és fenntartsák az érdeklődést a tanulandó dolgok iránt. Ehhez újabb és újabb kreatív módszereket kell találni, ennek zseniális példái a tanító iskolalépcsők.
Ma már sokszor nem elég , ha odatesszük a könyvet a gyerekek elé, hogy tessék, magold be az évszámokat! Érdemes valami kreatív, látványos dologgal felébreszteni az érdeklődésüket és ösztönözni őket a tanulásra, s persze nem szabad megfeledkeznünk a latin eredetű szólásról, miszerint ismétlés a tudás anyja!
Ezt a gondolatmenetet kiválóan alátámasztja az a tanulásra ösztönző, játékos megoldás, amit immáron több iskolában is megvalósítottak, Magyarországon és külföldön egyaránt.
Tegyük játékossá, élménnyé a tanulást!
Az iskolalépcsőkre van ahol számtanpéldákat, szorzótáblát vagy nevezetes évszámokat festettek, hogy a tanulók memóriájában könnyebben rögzüljenek az információk, hisz nap mint nap fel-le szaladnak, ugrálnak, járnak a lépcsőkön, s így akarva-akaratlanul is látják-olvassák a kihelyezett feliratokat. S amit elég sokszor látunk, az bizony bevésődik elménkbe. Mutatjuk fotókkal, hogy sikerült ezek kivitelezése, hátha motiválhatunk vele további iskolákat az ilyen ötletes megoldások bevezetésére.
8 kreatív módszer a tanulás elősegítésére - Így lesz okosabb a gyerek biflázás nélkül
1-2. Matematika és történelem a lépcsőn
A Sásdi Általános Iskola 2015-ben már alkalmazta ezt a módszert az ismeretek továbbadására mind az alsósok, mind pedig a felsősök számára:
3. Történelem
Szintén az évszámokat helyezte előtérbe a Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium:
4. Szorzótábla
De találunk példát az ilyen jellegű kreatív tanítási módszerre a nagyvilágban is, lássuk a szorzótáblát Brazíliában:
5. Grafikustanoncoknak
Leendő festőknek és grafikusoknak készült a következő:
6. Szögmérés - másképp
Mint látható, a lehetőségek nem korlátozódnak le a lépcsőkre, a lehetőségek tárháza végtelen - ismerkedjünk meg a fokokkal alaposabban az ajtó segítségével:
6. A plafonra van írva!
Ha már unottan bámulja a plafont a diák, legalább tanuljon egy kis geometriát:
7. Hány az óra, Vekker úr?
Mennyivel könnyebb így megtanulni az órát, ugye?
8. Gyökök számolása
És még egy kis matek összeállításunk végére:
+2 változat otthonra, hogy jobban menjen a matek
1. Post-it variáció
Természetesen nem kell az iskolára várnod, hogy hasonló módszerekkel töltse a tudást észrevétlenül a gyermeked fejébe. Szerencsére ezek az ötletek otthon is megvalósíthatók - és az sem baj, ha nincs lépcső a házban, lakásban! Kis színes post-it cetlikre is felírhatók a szorzótábla darabjai, melyeket aztán a gyerekszoba falára lehet ragasztgatni. Ugyanígy az évszámoknak-eseményeknek is készíthetők cédulák a falra, szekrényre.
2. Kártyás variáció
Ha pedig nem akarod összeragaszgatni a lakást, akkor kártyaformátumban is legyárthatjátok a szorzótáblát - a kártya egyik oldalára kerüljön a szorzás, a hátuljára az eredmény (hasonlóan a történelem évszámot/eseményt is felírhatjátok egy kártya két oldalára). Hidd el, már akkor tanul vele a gyermeked, amikor elkészíti! Hogy miként játszhattok vele? Például tegyétek egy dobozba, és húzasd vele a kártyákat egyesével - tippelje meg, vajon hányat tud megoldani 1 perc alatt?
Fotók: Pixabay, Sásdi Általános Iskola, Békéscsabai Belvárosi Általános Iskola és Gimnázium, Pedagogia das Cores, Pinterest
Bizonyára te is belegondoltál már, milyen lenne, ha hirtelen rosszul lennél, miközben az ügyes-bajos dolgaidat intézed - vajon lenne, aki segít neked? Mit tudsz tenni ilyen helyzetben? És ha te látsz olyan embert, aki segítségre szorul? Elmennél mellette vagy tennél valamit?
Az első benyomás, az első találkozás valami újdonsággal általában meghatározza, hogy a későbbiekben az ember miként viszonyul egy-egy adott témához, emberhez, tárgyhoz. Ha elvarázsol, akkor újra és újra szeretnénk megmerítkezni az érzésben, de ha elrettent, meghőkölésre késztet, a következménye az elutasítás lehet.
A testvérféltékenység ősidők óta jelenlevő érzés, és minden családban felbukkan - hol kisebb, hol nagyobb mértékben. Szülőként mi is sokat tehetünk azért, hogy csökkentsük a testvérek közötti feszültséget - Szakértő segít eligazodni a kérdésben.
Kíváncsi vagy, hogy mekkora? Mit érez? Hallja-e, ha beszélsz hozzá? Tudj meg mindent a babavárás csodájáról, miközben életed legfontosabb naplóját töltögeted a saját pocakos és ultrahang fotóiddal, érzéseiddel, élményeiddel. Kattints ide >>
A tojásokat alaposan megmossuk, majd héjában keményre főzzük (kb. 15 perc). Amikor kihűlt, megpucoljuk, hosszában kettévágjuk. A sárgáját külön tálba tesszük, összetörjük, hozzákeverünk annyi tejfölt, hogy krémes legyen, ízesítjük majon&(...) tovább a teljes recepthez...
Kedves Édesanya!
Gyermeke valószínűleg az őt érő stresszt így tudja kezelni, a szülő közelsége a nyugtató számára. Ez valóban sok feszültséget generálhat otthon. Én első körben ki próbálnám deríteni, mi jelent most neki fokozott stresszt. Ki lehet próbálni relaxációs technikákat, melyeket könnyedén egy-egy relaxációs mesekönyv segítségével is megtanulhat. A technika rendszeres alkalmazása, a mindennapi feszültségek átbeszélgetése, a több játék, több szülői figyelem, megoldást hozhat. Ha azonban ez nem eredményez jelentős javulást, érdemes konzultálni egy szakemberrel.