2019. december 07 |...
Babamasszázs videók
Szerző: Milisitsné Tátrai Beatrix 2013-05-16 Forrás: Szülők lapja ![]()
A babamasszázst oktató és csoportokat vezető védőnők számos esetben számolta be arról, hogy a masszázs rendszeres alkalmazása segített a hasfájás oldásában, aminek következtében a babák nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak lettek. A masszázs jótékony hatását már az ősidők óta ismerik. Számos fajtája létezik, de lényeges eltérés nincs közöttük. Mikor érdemes elkezdeni a babamasszázst? Már 3 hetes kortól ajánlott. Fokozatosan szoktassuk hozzá a babát az érintésekhez! Mindig azzal a területtel kezdjük, amit a legjobban kedvel, és fokozatosan vonjuk a folyamatba az újabb és újabb testrészeket. Fontos, hogy a baba is akarja a masszázst! Válasszuk a nyugodtabb időszakát, amikor a baba is könnyen ráhangolódik a masszázsra. Milyen pozitív hatásai vannak?
Mikor nem szabad masszírozni?
Mi kell a masszázshoz?
Mennyi időt vesz igénybe? Az előkészületekkel együtt nem több mint fél óra, de ha a baba megszokja a mindennapos programot, szinte várja és utána nyugodt alvásba merül. A masszázs erejét mindig az anya érzései diktálják. Cikkünk a hirdetés után folytatódik ![]() BABÁT VÁRSZ?Izgulsz, hogy minden rendben legyen a babavárás alatt? Szeretnél mindent megadni az egészséges fejlődéséhez? Kattints ide, és nézd meg, hogy mit tehetsz érte >> ![]() [x] hirdetés Milyen sorrendben masszírozzuk végig a baba testét? A sorrenden változtathatunk, sőt a baba ellenkezése esetén ki is hagyhatjuk: Arc – láb – talp – lábujjak – hasi – mellkas – hónalj – karok – tenyér – ujjak – popsi – hát Nagyon sok védőnő kolléga elvégezte a babamasszázs tanfolyamot és tartanak a szülőknek klubot, tanfolyamot, ahol a szülők is elsajátíthatják a masszázs fortélyait, tőlük is biztosan lehet érdeklődni. Címkék: babamasszázs, baba, érintés, masszázs Feliratkozás hírlevélreÉrdekesnek találtad ezt a cikket? Ha nem szeretnél lemaradni hasonló cikkeinkről, iratkozz fel hírlevelünkre. ![]() [x] hirdetés ![]() [x] hirdetés OLVASD EL EZT IS!Hasfájós baba - Hogyan kezeljük?Mi okozza az újszülött babák és csecsemők hasfájását? Mit ne együnk szoptatás alatt, hogy ne fájjon a baba hasa? Hogyan csillapítsuk a baba hasfájását? Miért sír a baba? A sírásfajták megkülönböztetéseA kisbaba sírásának mindig oka van. A sírásával mindig valami kellemetlen érzését hozza a tudomásunkra. Amikor ráhangolódunk a sírására, hamar megtanuljuk azt is, hogyan tudjuk megnyugtatni. A babamasszázs - gyengéd érintés - jótékony hatásaiA masszázs varázslatos hatását, amit őseink ösztönösen éreztek, napjainkban már tudományos tények is alátámasztják. A babák egészséges fejlődéséhez, érzelmi biztonságához nélkülözhetetlen a simogatás, az érintés, és a testközelség. A témával foglalkozó szakértőnkMilisitsné Tátrai Beatrix - Védőnő - várandósság, terhesgondozás![]() BABÁT VÁRSZ?Kíváncsi vagy, hogy mekkora? Mit érez? Hallja-e, ha beszélsz hozzá? Tudj meg mindent a babavárás csodájáról, miközben életed legfontosabb naplóját töltögeted a saját pocakos és ultrahang fotóiddal, érzéseiddel, élményeiddel. Kattints ide >> ![]() [x] hirdetés VideókRecept ajánlatunk![]() SütőtökléGyümölcslevek >>6 hónapos kortól. >> Hozzávalók: 100-150 gramm sütőtök Higításhoz 1 dl forralt víz, vagy anyatej, esetleg gyümölcslé Recept:
A sütőtököt puhára sütjük, 2-3 evőkanállal kiveszünk belőle, amit a 1 dl forralt, lehűtött vízzel, vagy anyatejjel, esetleg gyümölcslével összeturmixolunk. Legfrissebb szakértői válasz![]() Dr. Árvainé Koczok Mártatanácsadó szakpszichológus tovább a szakértőhöz >>Éjjeli felriadás Kedves Édesanya! |