A baba altatása - mire figyeljünk?

Kovács Helén

Újszülött

Kovács Helén


Lehet, hogy a kiságy, amit kiválasztott, tökéletes az Ön számára, de vizsgálja meg a baba szempontjából is. Biztonság az ágyban! Mire figyeljünk otthon?

Babaágy vizsgálata
Vizsgálja át használat előtt a babaágyat. Helyükön maradnak-e az alkatrészek? Nem szorulhatnak-e be a kicsi ujjai? A rácsok közé nem szorulhat-e be a baba feje. Bár szinte minden kiságygyártó betartja az általános biztonsági előírásokat, a helytelen összeszerelés és egyéb veszélyek továbbra is fennállnak.


Milyen legyen az ágynemű?
- A matrac pontosan illeszkedjen a fekvőfelületre. A matrac és a kiságy végei, oldala között ne legyen rés, mert könnyen becsípődhet / szorulhat a csecsemő keze, lába.

- Ha a csecsemő már meg tud fordulni, a matracot a legalsó fokozatba állítsuk!

- Kispárnát ne használjunk a kiságyban! Alvás közben akkor van a baba biztonságban, ha kellően kemény és sima a fekvőfelület.

- Kerüljük a műszálas anyagokat, és mondjunk nemet a tolltöltetű takaróra, ez utóbbi ugyan meleg, de ezáltal melegágya az allergén atkáknak is. A kiságyba gyapjúból készített altakarót és takarót helyezünk. A gyapjúnak gyors nedvesség- és hőelvezető képessége van, illetve hőmérsékletkiegyenlítő hatása.


A kiságy elhelyezése
- A kiságyat ablak és fűtőtest, lámpa, fali dekoráció (kép, polc), és olyan bútor közelébe ne állítsuk, amelynek segítségével a gyermek ki tud mászni a kiságyból, vagy épp azt magára tudja rántani.

- Függöny zsinórja, redőny hevedere, a kiságyra kötött játék szalagja fojtási veszélyt jelenthet! Ezektől óvjuk a csecsemőt!


Válasszon körültekintően és ne feledje, hogy az a csöppség, aki első hónapjaiban többnyire átalussza a napjait, idővel kemény megpróbáltatásoknak teszi ki az ágy rácsait.





 


Kovács Helén

Újszülött

Kovács Helén


2011.02.03