Főoldal > Cikkek > 9 hónap > Terhességi vizsgálatok a harmadik trimeszterben - Szülők Lapja
Terhességi vizsgálatok a harmadik trimeszterben
Már túl vagyunk a várandósság felén, biztosan érezzük a babánk mozgását, még virgonc, mert sok hely van még az anyaméhben, de a III. trimeszterben a hely egyre szűkebb, néha kényelmetlen így a mozgások is lelassulhatnak. Ebben a harmadban is számos vizsgálat történik.
Vércukorvizsgálat
A 25. - 30. hét között (helyi szokásoktól függően) végzik a vércukorterhelést. (VCT)
A vizsgálat a baba szempontjából fontos. Miért?
- a Várandósság alatt a női szervezet átalakul, külsőleg, belsőleg egyaránt. A változás egyik következménye lehet (azoknál az anyáknál, akinek hajlama van rá) a terhesség alatt kialakuló - terhességi cukorbetegség -, amint a neve is mutatja, csak a terhesség alatt érinti az anyát és a megszületéssel, de legkésőbb a gyermekágy végére megszűnik.
Normál esetben a szervezetbe táplálkozás útján bekerülő szénhidrátok a vércukor szintet megemelik. A szervezet egy részét felhasználja, amire pedig adott pillanatban nincs szüksége, azt egy enzim segítségével átalakítja és a májban elraktározza szűkösebb napokra. Amikor nagyon éhesek vagyunk és nem jutunk táplálékhoz, akkor a szervezet egy másik enzim segítségével a máj raktáraiból visszajuttatja a véráramba a szükséges cukormennyiséget, és normalizálja a vércukorszintet.
Terhességi cukorbetegség
Abban az esetben, amikor a terhességi cukorbetegség jelen van, ez az egyensúlymechanizmus rosszul működik, nem jó a raktározás és nem jó a visszaalakítás, ilyenkor étkezés után nagyon magas, éhezés esetében pedig nagyon alacsony a vércukorszint.
KÖVETKEZMÉNY a vérben áramló sok cukor miatt:
Nagysúlyú magzat - szülési akadály
Lepény elöregedés - oxigén ellátási problémák
Sok magzatvíz - nehezíti a magzat biztonságos fejlődését
Megszületés után az újszülött vércukorszintje nagyon gyorsan lecsökken és kialakulhat a hypoglykémia, amely nehezíti az adaptációt a külvilághoz.
Megoldás:
Cukorterhelés - pozitív eredmény esetén: diéta
Ha nem elég a diéta, inzulin beállítása, majd rendszeres cukorszint-, és magzati fejlődés ellenőrzés.
Streptococcus ellenőrzés
28. – 30. hét között (helyi szokásoktól függően) Streptococcus kenet levétele.
A Streptococcus baktériumnak számos fajtája ismert, sokszínűségéből adódóan a méreteik is nagyon változóak. Vannak közöttük olyanok, amelyeknek mérete hasonló a vírusokéhoz, így mikrodiffúzióval átkerülhetnek a magzati szervezetbe a méhlepényen keresztül, ott megtelepednek és a megszületés után okoznak betegséget.
A vizsgálat lényege a betegség kialakulásának megelőzése! Abban az esetben, ha az anya pozitív, vagyis a hüvelykenetben Streptococcus kimutatott, akkor a vajúdási időben antibiotikus kezelést kap. Amikor a baba megszületett és a levett vérből a fertőzés kimutatható, akkor a baba is antibiotikumot kap, mielőtt még a betegség tünetei megjelennének. MEGELŐZIK A BETEGSÉGET!
Ennek köszönhetően kevesebb a kórházban töltött napok száma, valamint nem alakul ki a betegség.
32. hét utolsó általános vérvétel és vércsoport ellenanyag ellenőrzés
NST
36. héttől hetente NST (non stressz tocographi) vizsgálat
A lepény működését vizsgálja – képes-e ellátni megfelelő mennyiségű oxigénnel teli vérrel a magzatot a fájások alatt.
A lepény garanciája 40 hét, a magzat növekedése és fejlődése alatt folyamatosan biztosítja az oxigént és a tápanyagokat. Lehetnek a lepénynek is elváltozásai, ami miatt a magzat megnövekedett igényeit nem tudja kellőképpen kielégíteni. A fájások, méhösszehúzódások, görcsök szűkítik, összezárják a lepény ereit, így az oxigénnel teli vér áramlását nehezítik, így a magzat nem jut elég oxigénhez. A jól működő lepény ezzel megbirkózik és biztosítja a magzat szükségleteit. Az NST vizsgálattal ez ellenőrzik! Fontos mind az anya, mind a magzat szempontjából.
40. hét SZÜLÉS
Abban az esetben, ha a magzat a 40. hét végén nem jön világra, túlhordásról beszélünk. A NST vizsgálatokat ilyenkor 2 naponta végzik, ellenőrizve a lepényműködést.
Túl vagyunk a korai ultrahangon, már kicsit nyugodtabban készülhetünk a következő időszakra, hiszen bizonyossá vált a várandósság. A magzati UH kizárhatta néhány genetikai betegség és az idegcső záródási rendellenesség lehetőségét.
A várandósság 40 hete alatt fontos az anya és a pocaklakó rendszeres ellenőrzése. Szerettem volna összefoglalni, hogy milyen vizsgálatok szükségesek, mikor és miért.
A várandósság csodálatos dolog, a nők többségének leghőbb vágya, csak arra nem vagyunk felkészülve, hogy szervezetünk működése és az életünk a feje tetejére áll. A teljesség igénye nélkül néhány váratlan tünet.
A pulykamellett ledaráljuk és enyhén sós vízben megfőzzük. A félig főtt húshoz hozzáadhatjuk a krumplit és a zöldfőzeléket és így együtt főzzük puhára. A végén szitán áttörjük és egy kis margarinnal pépesre keverjük. (...) tovább a teljes recepthez...
Igazságügyi mediátor felkérése egyszerű szabályok mentén!
Nagyön örülök, hogy a párkapcsolata válságában legalább személyem kiválasztásában egyet tudnak érteni! Ez jó hír Önöknek!
Bejelentkezésre a névjegyemen látható telefonon 06-305-992-842 van mód napközben!
Reálmediátor tevékenység (RM) a Felek közötti vita bírósági per kiváltásával történő megoldása! Sokezer ügyféltalálkozó nyomán dolgoztuk ki.Eredménye a válások körüli egyezségek.
Nem szívesen írok árakat, de a tájékoztatás és kérdése fontos nekem!
Mediáció esetében óvakodni érdemes az alacsony munkadíjtól a hírdetésekben - mert az bizonytalanságról, rutintalanságról, részképzettségről árulkodik.
Egy válás mediációja, a bírósági vagyonmegosztás kiváltása munkaigényes és felkészültséget igénylő igazságügyi mediátori feladat!
Tudom pontosabbra gondolt ezért jelzem, hogy egy reálmediátori találkozó és feldolgozó alkalom általában 75.000Ft-90.000Ft közé esik.
Időben ez 3-4 órát jelent a szükséges írásos nyilatkozatokkal, külön rövid kaukusz ülésekkel.
Vesse össze a vagyonmegosztási perek akár több millió forintos több évre terjedő költségével a láthatja a bírósági per kiváltása reálmediátorral olcsóbb, időtakarékosabb!