Főoldal > Cikkek > 9 hónap > Terhességi csíkok, striák - hogyan lehet megelőzni, illetve eltüntetni, ha már kialakult? - Szülők Lapja

Terhességi csíkok, striák - hogyan lehet megelőzni, illetve eltüntetni, ha már kialakult?


Miért alakulnak ki a striák? Hajlam kérdése, vagy máshol kell keresni az okokat? Hogyan előzhetjük meg a terhességi csíkok kialakulását? Ha már kialakult, akkor hogyan lehet halványítani, netán véglegesen eltüntetni a bőrhibát? Kozmetikus szakértőnk válaszol.

Szerző: Pálfi Rita
2014-08-12
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

A terhességi csíkok más néven striák (nyúlási csíkok) leginkább a hason, combon, csípőn, fenéken, esetenként melleken jelennek meg, melyek nagy hízás vagy fogyás után alakulhatnak ki. A nevéből is adódóan terhesség alatt a leggyakoribb a megjelenésük.

Striák - miért alakulnak ki?
A bőr alatti kötőszövet nem tud olyan ütemben növekedni, mint a bőr felső rétege, ezért megreped vagy elszakad a bőr. Ezért a jelenségért legfőképpen a mozgásszegény életmódot valamint a helytelen táplálkozást teszik felelőssé. Ezeken túl sajnos a genetikából eredő hajlam tovább fokozhatja a striák kialakulásának lehetőségét.

Azon már meg sem kell lepődnünk, hogy a nők sokkal érintettebbek akárcsak a narancsbőr kialakulása esetén. Ennek az az egyszerű magyarázata, hogy a női kötőszövet lazább szerkezetű, hiszen csak így tud alkalmazkodni a terhesség során átalakuló női testhez.

Hogyan előzzük meg a striák kialakulását?

1. már a terhesség elejétől használjunk olyan kozmetikai készítményeket, amelyek fokozzák a bőr rugalmasságát
2. étkezésünkre még inkább figyeljünk oda (hizlaló ételek kerülendők)
3. együnk sok friss nyers zöldséget, gyümölcsöt -  magas antioxidás tartalmuk miatt segítenek a bőr feszességének megőrzésében
4. nassoljunk cinkben gazdag magvakat, ugyanígy a tojás, máj, tengeri halak szintén jó hatást gyakorolnak szervezetünkre
5. fogyasszunk napi 2-3 liter folyadékot, ami lehetőleg ásványvíz legyen
6. zuhanyzás alkalmaval vegyünk hideg-meleg váltófürdőt, amely feszesíti a bőrt és fokozza a vérkeringést
7. jól feszesíti a bőrt a mogyoróolaj, lenolaj, kökényolaj - ezért ezeket a természetes olajokat érdemes a testápolónkba keverni

Jó tudni:
A sejtfalaink szilárdságát a kovasavat (szilicium-dioxidot) tartalmazó ételek fogyasztásával bizonyos mértékig mi magunk is erősíthetjük.
A kötőszövetet feszesebbé, rugalmasabbá, a vérereket és a bőrt terhelhetőbbé, a porcokat, inakat, szalagokat erősebbé tehetjük. Nem szólva arról a kellemes mellékhatásról, hogy közben a hajszálainkra, körmünkre, bőrünkre egyaránt kedvező hatást gyakorol.

Striák kezelése a kozmetikában
15 éves kozmetikusi tapasztalatom azt mondatja, hogy minél frissebb a stria annál könnyebb eltüntetni, az „öregebb", mélyebb csíkokat inkább csak halványítani lehet. Minden várandósság elején álló nőnek azt javaslom, hogy ne csak tüneti kezelést végezzen, hanem magával a kiváltó okkal foglalkozzon, és elsősorban azt szüntesse meg.

Nagyon hatékony eredményeket lehet elérni az úgynevezett tőzeges kezeléssel, amely 100%-ban természetes hatóanyagokl bevonásával végzi el a kozmetikus. A tőzeg nem csak külsőleg hat a bőrre, hanem a kötőszövetben felgyülemlett folyadékot az érfalakon keresztül a nyirokrendszerünkbe préseli, ami onnan távozik testünkből. A tőzegkezelésnek egyéb jótékony hatása is van, a kozmetikai beavatkozás során érfalainkat is trenírozzuk, erősítjük ezáltal, éilletve számos további - a szervezetre jótékony- hatása bizonyított. Vendégeim azért kedvelik különösen, mert már 10 alkalom után látványos (60%-80%-os) javulást lehet elérni. 

 

Szerző: Pálfi Rita kozmetikus
Fotó: FreeDigitalPhotos

TGYÁS, GYED, GYES, KALKULÁTOR >>

 

 

Címkék: stria, terhességi csík, nyúlási csík, bőr, terhesség, várandósság, babavárás, kismama

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Július 1-től változik a terhesgondozási protokoll: nem kötelező az AFP-vizsgálat, szülésznők is végezhetnek várandósgondozását, stb.

2014. július 1-jétől életbe lépett az új terhesgondozási rendszer. A szülésznők és védőnők feladata kibővült, a rendszer korszerűsödött. A sokak által kritizált AFP vizsgálat kikerült a kötelező vizsgálatok közül. Az alacsony és magas kockázatú terhességről azonban továbbra is a szülész-nőgyógyász szakorvos dönt.

tovább a cikkre
Gyomorégés kezelése terhesség alatt

Sok kismama számára jelent kellemetlen problémát a terhesség idején jelentkező gyomorégés. Mi okozza a gyomorégést? Hogyan és mivel enyhíthetők a tünetek?

tovább a cikkre
Aranyér terhesség alatt és szülés után

Az aranyér sajnos gyakori probléma a terhesség alatt és a baba születése után is. Sok kismama életét megkeseríti. Mit tehetünk az aranyér ellen? Mi az aranyér kialakulásának oka? Hogyan kezelhető az aranyér?

tovább a cikkre
A folsav szerepe a terhesség alatt

Miért kell szedni a folsavat terhesség alatt? Milyen szerepe van a magzat fejlődésében? Gyógyszerész szakértőnk osztja meg a kismamákkal a legfontosabb tudnivalókat!

tovább a cikkre
Terhességi csíkok – Hatásos tippek stria ellen

Hogyan védd a hasad várandósság idején a terhességi csíkoktól?! Ahogy nő a pocak, a bőrünk egyre inkább megfeszül és striák, más néven terhességi csíkok alakulhatnak ki. A csíkok jelentkezése nagy mértékben függ a genetikai adottságoktól, de egy kis odafigyeléssel sokat tehetünk a megelőzésük érdekében.

tovább a cikkre
A terhesség alatti túlzott hízás veszélyei

Bár a várandósság alatt megnő a kismamák étvágya, fontos odafigyelni a felszedett kilókra. A túlzott hízás ugyanis veszélyt jelenthet a mamára és a babára egyaránt. Az ideális súlygyarapodás a várandósság előtti testsúlytól is függ, általánosságban a 10-15 kg hízás az ideális.

tovább a cikkre
Ideális hízás terhesség alatt - testtömegindex-számítás

Általánosságban elmondható, hogy az ideális súlygyarapodás a babavárás végére összesen 9-14 kg között van. Természetesen ehhez figyelembe kell venni a fogantatás előtti súlyt is, ennek függvényében egyénre szabottan állapítható meg a megfelelő súlytöbblet.

tovább a cikkre

A témával foglalkozó szakértőnk

Pálfi Rita - Kozmetikus

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Őszi vitaminsaláta

Őszi vitaminsaláta

Egytálételek >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 1 db paprika 1 db paradicsom kígyóuborka újhagyma 3 db hónapos retek 100 ml joghurt fokhagyma bors só

Recept:

A zöldségeket alaposan megmossuk, felszeleteljük. A joghurtot összekeverjük a zúzott fokhagymával, ízesítjük egy kevés sóval, borssal, ráöntjük a zöldségekre. Hűtőbe tesszük 1-2 órára, hogy az ízek összeérjenek.


DIETETIKUS V&(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Szuper húsvéti programok az egész családnak: állatsimogató, pónilovaglás, bábelőadások, kerti vasutazás

vissza vissza