Új ételek bevezetése - 9 tuti tipp

Szülők lapja

Babakonyha

Szülők lapja


Új ételek bevezetése - 9 tuti tipp

Az új ételek bevezetésénél gyakran ütközünk ellenállásba a baba részéről. Elutasítja, mással foglalkozik, kiköpi, csak turkál kézzel a tányérban. Összeállításunkban 9 valóban használható tippet gyűjtöttünk össze, hogy a kicsi élvezze az étkezést!

Bár a babáknál az új élet bevezetése sokszor nem megy zökkenőmentesen, néhány apró trükkel - és sok türelemmel - , hatalmas eredményt érhetsz el. Íme, 9 kipróbált és bevált módszer.

Új ételek bevezetése - 9 apró trükk


1. Etetőszék: Ültesd kényelmes etetőszékbe, amelyben a pici jól érzi magát.

2. Kedvenc előke: a baba számára kedves előkét használd, legyen az akár szövet, nyakba kötős, merev, bebújós vagy ingszerű. A választék nagy, és minden babának megvan a kedvenc előkéje, add rá azt!

3. Műanyag vagy fém kanál? Több fajta kanalat lehet kapni, mégis van olyan baba, aki csak a hideg fémet szereti, mert abban meg tudja magát nézni. Egy kis játék nem árt senkinek, a jókedvű babát könnyebben kínálod meg az új ízekkel!

4. Dupla élvezet: lényege a két kanalas módszer, azaz az anyuka és a baba is kap 1-1 kanalat. Ennek lényege, hogy a baba szabadon próbálkozhat, te pedig ténylegesen is jóllakhatod a babát.

5. Kanál nélkül: nem minden esetben kell ragaszkodni a kanálhoz. A jól fogó csecsemő szeret saját kézzel enni, és puha, főtt dolgokat elmajszolni.

6. Anya ujja: vannak babák, akik a szülők ujjáról szopogatják le szívesen az első falatokat.

7. Vendégségben a játékok: előfordul, hogy a baba nehezen hagyja ott a játékteret az evés miatt, ilyenkor nyugodtan asztalhoz ülhet a kedvenc mackó, kisautó is, kanalat is kaphatnak, ha a kisbabádnak ettől megjön a kedve az evéshez.

8. Kevert kaják: amelyik baba nem szereti a zöldséget vagy a húst, de szereti az almát vagy más gyümölcsöt, annak lehet a gyümölcsbe keverni zöldséget vagy húst úgy és annyit, hogy ne vegye észre, így minden szükséges tápanyag bejut a szervezetébe.

9. Trükk a lenyeléshez: Ha a gyermeked nem tudja még használni a kanalat, mert folyton kinyomja az ételt a nyelvével, akkor célszerű a nyelvét egy kicsit lenyomni és úgy rátenni az ennivalót, majd a szájpadlása felé emelve kihúzni a kanalat a szájából. Így könnyebben fogja lenyelni.

Forrás: Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége

Fotó: Freepik


Szülők lapja

Babakonyha

Szülők lapja


2010.03.30