Főoldal > Cikkek > Betegségek > Ujjszopás és körömrágás kisgyerekeknél - Jó hatással van a gyerek egészségére, ha szopja az ujját vagy rág - Szülők Lapja

Ujjszopás és körömrágás kisgyerekeknél - Jó hatással van a gyerek egészségére, ha szopja az ujját vagy rágja a körmét?

Szülőklapja képÉrdekes megállapításra jutott egy új, hosszú távú új-zélandi kutatás. Miért fontos a gyermekkorban kialakult immunitás és milyen allergiák kialakulása csökkenthető ezekkel a kiskori rossz szokásokkal? Cikkünkből erre is fény derül.

Szerző: Szülők lapja
2016-07-12
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Úgy tűnik, az ujjszopás és a körömrágás megvédi a gyerekeket, ugyanis így már egészen korán bejutnak a szervezetükbe különböző mikrobák és ez segít kifejleszteni immunrendszerüket.

Milyen allergiák kialakulásának kockázatát csökkenteti a gyermekkori ujjszopás és miért?
Az új-zélandi Otago Egyetem által vezetett kutatásnak a Pediatrics című folyóiratban frissen közzétett eredményei szerint az ujjszopás miatt megváltozott immunrendszerű gyerekek kevésbé hajlamosak arra, hogy életük későbbi részében allergiásak legyenek többek között a házi porra, a fűfélékre vagy az állatszőrre.

- Eredményeink összhangban vannak a higiéniaelmélettel, amely szerint a piszoknak és a mikrobáknak kitett szervezetben csökken az allergia kialakulásának kockázata - jelentette ki Malcolm Sears professzor, aki a kanadai McMaster Egyetem tudósaként vett részt a kutatásban.

Miért hasznos a gyermekkorban kialakult immunitás?
A kiskorban kialakult immunitás a felnőttkorban is segít megvédeni a szervezetet az allergiától, akkor is, ha a gyermek szülei allergiásak vagy a gyerek olyan házban nőtt fel, ahol háziállatokat tartottak vagy dohányoztak - idézte a tanulmányt hétfőn a The Daily Telegraph.

Sears professzor hozzáfűzte: "miközben nem ajánljuk, hogy ezeket a szokásokat - az ujjszopást vagy körömrágást - bátorítsák a szülők a gyerekeknél, úgy tűnik, hogy van kedvező hatásuk is".



Hogyan zajlott a kutatás?
A kutatásban születésüktől felnőtt korukig követték 1037 gyermek életét. Ujjszopási és körömrágási szokásaikról 5, 7 és 11 éves korukban kértek tájékoztatást szüleiktől. Később allergiatesztet végeztek a résztvevők bőrén 13 és 32 éves korukban.

A kutatás eredménye szerint az allergia elleni védettség a felnőttkorra is kiterjedt
Az eredmény szerint a kiskorukban ujjukat szopó vagy körmüket rágó gyerekek 38 százaléka volt hajlamos az allergiára, míg az ujjukat nem szopók és körmüket nem rágók 49 százaléka bizonyult érzékenynek. Azoknál a gyerekeknél, akik az ujjukat szopták és a körmüket is rágták, még alacsonyabb, 31 százalékos volt az allergia kockázata.

A védettség a felnőttkorra is áthúzódott, és ugyanazon a szinten maradt az allergiára való hajlam kockázata 32 éves korukban is.

Milyen allergiák ellen nem véd a gyerekkori ujjszopás és körömrágás?
A tanulmány ugyanakkor azt is megállapította, hogy bár az ujjszopóknál és körömrágóknál kevesebb volt a pozitív teszt a bőrön végzett vizsgálatban, az olyan allergiás megbetegedések kialakulásánál, mint az asztma vagy a szénanátha nem jelentett semmilyen különbséget a két gyerekkori "rossz szokás".

Mindazonáltal az ujjszopás kevésbé kedvező hatása, hogy deformitást okozhat a fogsorban, erről korábbi cikkünkben olvashatsz, kattints »

Fotó: Financial Tribune
Forrás: MTI

Címkék: ujjszopás, körömrágás, allergia, immunrendszer, házipor, fűfélék, állatszőr, asztma, szénanátha, gyermek

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Allergia babáknál, gyerekeknél: 6 gyakori ok, ami miatt kialakulhat

Az allergiás hajlamot a várandós kismama terhessége is nagyban befolyásolja. A gyerekek későbbi élete során pedig egy sor más dolog is számít, például, hogy milyen ételeket adunk nekik enni. Miért van egyre több allergiás beteg? Dr. Berta Gyula válaszol.

tovább a cikkre
Allergia - tünetei, okai, kezelése

Melyek az allergia tünetei? Mi az allergia kialakulásának 9 legfőbb oka? Ha a szülők allergiásak, akkor a gyerek is az lesz? Mi az allergia pszichés háttere? Tudtad, hogy a virágpor allergia lelki hátterében szexuális problémák húzódnak? Természetgyógyász szakértőnket kerestük meg a témában.

tovább a cikkre
Pollenallergia – Így enyhítheted az allergiás tüneteket!

Hogyan lehet felismerni, hogy a gyermeked nem náthás, hanem allergiás? Lehet-e szövődménye annak, ha elhanyagolod a gyermek pollenallergiáját? Megtudhatod, hogy mely zöldség és gyümölcs fogyasztása okozhat keresztallergiát a tavaszi pollenszezonban.

tovább a cikkre
Allergia kezelése homeopátiával

Milyen allergiás tünetekre melyik homeopátiás szert ajánlja a szakember? Hogyan kezelhető az allergia és a szénanátha homeopátiával?

tovább a cikkre
A szénanátha - az allergia okai, tünetei és kezelése

A szénanátha okai és tünetei. Hogyan előzhetjük meg, illetve hogyan kezeljük a szénanáthát? Dr. Szabolcs Andrea összefoglalta a legfontosabb tudnivalókat az allergiáról.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Őszibaracklé

Őszibaracklé

Gyümölcslevek >>
6 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 100-150 gramm őszibarack

Recept:

Az érett gyümölcsöt alaposan megmossuk, héját leválasztjuk és almareszelőn lereszeljük. Ezután szitán áttörjük és az így nyert levet adjuk a csecsemőnek.

Fontos!
A gyümölcslevet lehetőleg frissen készítve kapja a baba, mert ha sokáig állni hagyjuk, akkor a C-vitamintartalma csökken!

 

(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Szuper húsvéti programok az egész családnak: állatsimogató, pónilovaglás, bábelőadások, kerti vasutazás

vissza vissza