Főoldal > Cikkek > Családtervezés > Terhességi tesztek - Szülők Lapja

Terhességi tesztek


A várandósság valaki számára öröm, valaki számára szomorúság, de mindkét esetben minél előbb szeretné tudni a nő, mi történik a szervezetében.

Szerző: Milisitsné Tátrai Beatrix
2012-06-04
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

szakértő Milisitsné Tátrai Beatrix
Védőnő - várandósság, terhesgondozás
kérdezd szakértőnket a témában >>


Mikor gondolhatunk terhességre?
Akkor, ha a következő havi vérzés elmarad, vagy késik, és mennyisége is kevesebb a megszokottnál. Ilyenkor a nők nagy része terhességi tesztet vásárol, amitől a megnyugtató választ várja. Ha bizonytalan, inkább készítsen tesztet!

A terhességi tesztek működési elve
Minden terhességi teszt alapelve a HCG-hormon vizeletben való megjelenésének vizsgálata. A HCG (Human Chorionic Gonadotropin) egy hormon, amelyet a petesejt termel a megtermékenyülés, beágyazódás után. A hormon mennyisége az egész terhesség alatt folyamatosan emelkedik, melyet a 12. hét után a kialakult méhlepény termel. A hormon tehát a petesejt beágyazódását, a terhesség fennmaradását segíti elő.
Abban az esetben, ha a terhesség fennáll, a teszt pozitív eredményt mutat. Ha az eredmény negatív (vagyis nem mutat terhességet), még nem jelenti azt, hogy a várandósság nem áll fent, lehet, hogy túl korai volt a vizsgálat.

Mikortól mutatják ki a terhességi tesztek a terhességet?
A tesztek érzékenysége széles skálán mozog. A legérzékenyebbek 10 - 25 IU/ ml hormont is képesek kimutatni, a fogantatás után néhány nappal.

Hol szerezhetjük be a  terhességi teszteket?
A terhességi tesztekhez gyógyszertárban, és szinte minden drogériában, illatszerboltban hozzájuthatunk. A drogériában szabadon „garázdálkodhatunk”, válogathatunk, elolvashatjuk a tesztek hatékonyságát, működését, nem kell eladótól kérni. És a bőség zavarában egyre bizonytalanabbak leszünk!
A gyógyszertárban pedig szakember ad felvilágosítást, melyik lenne számunkra és pénztárcánk számára a legmegfelelőbb választás.
A teszt nem receptköteles szabadon vásárolható korhatár nélkül!

Hogyan alkalmazzuk a terhességi teszteket?
A terhességi teszttel a vizsgálatot (ha lehetséges) minden esetben a reggeli első vizelettel végezzük el! A reggeli vizelet sokkal nagyobb mennyiségben tartalmazza a HCG-hormont, így a vizsgálat eredménye is biztosabb.
Egy tiszta vizeletes pohárban felfogott vizeletbe mártsuk bele a tesztet (vagy tartsuk a vizeletsugárba)  - az előírásnak megfelelően – és tartsuk benne kevés ideig, majd helyezzük vízszintes felületre és várakozzunk. A teszt reakcióideje 10-15 perc. Ha a leolvasáskor két csík jelenik meg, akkor a teszt pozitív (terhesség) - de ne feledkezzünk meg a kontrollcsíkról, mert ha az nem jelent meg, akkor az eredmény nem értékelhető pozitívnak.
Ha a vérzés továbbra is késik, akkor néhány nap múlva ismételjük meg a vizsgálatot!

Milyen terhességi tesztek kaphatók?
Sokféle terhességi gyorsteszt létezik. Érzékenységét a dobozon mindig feltüntetik. Van nagyon egyszerű, ami csak pozitív – negatív eredményt mutat, és van amelyik digitálisan kijelzi még azt is, hogy hányadik terhességi hétben van a „kíváncsiskodó”. Ennek arányában változnak az árak is, 400 Ft, vagy akár 3000 Ft is lehet a költség.

Néhány név a teljesség igénye nélkül:
Clearblue – digitalis teszt,                           
Medi Lab : 20 IU/ ml,
Qupido: 10 IU/ml    
Gabriel : 20 IU/ml,
Lily : 25 IU/ml,             
Corax :  20 IU/ml,              
Pregnasense : 25 IU/ml



 

Címkék: terhességi tesztek, várandósság, terhesség, kismama

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Ultrahanglelet magyarázó - terhességi ultrahang rövidítések

Ultrahanglelet magyarázat. Sokszor nem tudod, hogy mi micsoda a terhességi ultrahangleleten? Kíváncsi vagy, hogy melyik rövidítés mit jelent? Ultrahanglelet magyarázó táblázatunkban megtalálod a rövidítések leírását, magyarázatát

tovább a cikkre
Mikor kell a védőnővel találkozni? Miben segít a védőnő?

Nem véletlenül tettem fel így a kérdést, hogy „kell”. Ugyanis pontosan így hallom, tapasztalom gyakran kívülállóként, hogy nem értik a kismamák, miért szükséges még ez is a sok-sok vizsgálat és gyakori orvosi vizit mellett, amikor amúgy is nehéz elszabadulni a munkahelyről.

tovább a cikkre
Mi kell a baba megfoganásához?

A fogantatás létrejötte rendkívül bonyolult folyamat. Nemcsak a szaporítószerveink egészséges működése, de a teljes szervezetünk általános állapota szerepet játszik a baba „létrehozásában”, majd kihordásában.

tovább a cikkre

A témával foglalkozó szakértőnk

Milisitsné Tátrai Beatrix - Védőnő - várandósság, terhesgondozás

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Burgonyapüré

Burgonyapüré

Köretek >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 200 g burgonya 20 g vaj 100 ml tej só

Recept:

A burgonyát meghámozzuk, kockára vágjuk, és enyhén sós vízben megfőzzük. Amikor megpuhult, leszűrjük, áttörjük. Hozzákeverjük a vajat és a felmelegített tejet. (A tej mennyisége ízléstől függ, mennyire szeretjük hígan.)


(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Szuper húsvéti programok az egész családnak: állatsimogató, pónilovaglás, bábelőadások, kerti vasutazás

vissza vissza