Főoldal > Cikkek > Családtervezés > A mozgás szerepe a gyermekáldásban - Szülők Lapja

A mozgás szerepe a gyermekáldásban


A torna, a sport szervezetünk egészére nézve hasznos, testünket, lelkünket egyaránt táplálja, hiszen mozgás során javul a vérkeringésünk és szervezetünkben endorfin (boldogsághormon) szabadul fel. A pozitív hatás viszont a testedzésnél is csak egy bizonyos szintig igaz.

Szerző: Szülők lapja
2008-04-28
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

A túlzásba vitt mozgás nemcsak kimerítő és megterhelő a szervezet számára, de a termékenységre is negatívan hat. Felboríthatja a hormonháztartást, amely a nemi szervek működésének, így a fogamzásnak a zavarát okozhatja.

A túlzásba vitt sportolás hatásai
Nők esetében az ovuláció gátlásával a menstruáció kimaradását okozhatja, míg a férfiaknál a spermiumtermeléstől von el energiát, így rontja annak minőségét és mennyiségét. Nagyon fontos megemlíteni a testépítők által gyakran használt testtömegnövelő szereket is, melyek rendkívül károsak lehetnek nemcsak a spermiumokra, de a férfiasságra. Ugyan látványos eredményt lehet elérni velük az izmok növelésében, de mellékhatásukról gyakran nem tájékoztatják a sportolókat. Merevedési zavarokat és nemzőképességi problémákat egyaránt okozhatnak.
Nemcsak a megerőltetés, de a nemi szervekre nyomást gyakorló mozgásfajták is igen negatívan befolyásolják a herék működését. A hosszan tartó, gyakori kerékpározás, vagy motorozás folyamatos nyomásnak teszi ki a heréket és a húgycsövet, ami hosszú távon ezekre a szervekre káros lehet.

Természetesen nem a testmozgást kell hanyagolni, hiszen a kondíciónk, egészségünk szempontjából a rendszeres sport rendkívül lényeges, csak a túlzásba vitt edzések helyett inkább a mozgás öröméért végzett gyakorlatokat kellene előtérbe helyezni.

A mozgás üzenetet hordoz
A mértékletesség a gyermekvállalás időszakában rendkívüli jelentőségű, ugyanis a túlhajszolt, túlfárasztott szervezet beindítja az automatikus védekező rendszerét.
Hiszen mi a legfontosabb a belénk programozott túlélési ösztön szerint?
Az életben maradáshoz megfelelő, biztonságos körülmények szükségesek. Egészséges, tápláló és óvó környezet. Márpedig a szervezetünk a túlzásba vitt testmozgást vészhelyzetként értékeli, (mintha menekülnünk kellene valami elől). A gyermekáldás pedig ott jön létre, ahol ehhez biztosítottak a feltételek.
A mértékkel végzett mozgás a szervezetünkre gyakorolt jótékony hatása mellett pozitív üzenetek hordozója is. Az egészséges, kiegyensúlyozott, energikus szülő megfelelő biztonságot tud nyújtani leendő csemetéjének.

Tornával a gyermekáldásért!
A megszokott sportolási lehetőségeken kívül van néhány, amely a terméketlenséggel küzdő párok hölgytagjának kimondottan hasznos lehet.
A jóga helyreállítja a lelki egyensúlyt, könnyed mozdulataival nem erőlteti túl a gyermekáldásra készülő szervezetet, segít levezetni a stresszt.
A speciális Aviva torna pedig az alhasi véredények megmozgatásával segíthet a gyermektelenség leküzdésében. A célirányos tornagyakorlatok hatására a vérkeringés serkentésével a hormonháztartás működése is javul. Rendszertelen menstruációs ciklus, az ovuláció hiánya, beszűkült petevezeték, ismétlődő vetélések esetén ígér javulást az Aviva Steiner által kidolgozott módszer. A speciális női tornagyakorlatok tanfolyamon, illetve a hazánkban is kapható könyvből sajátíthatóak el.



Forrás: Ha nem jön a baba c. könyv

Címkék: mozgás, gyermekáldás, szervezet, sportolás, Aviva torna

vonal

[x] hirdetés

hirdetés

vonal

[x] hirdetés

hirdetés

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Egy gyerek nem gyerek? Tényleg szüksége van egy gyereknek testvérre? Milyen okból dönt úgy valaki, hogy csak egy gyermeket vállal? - Szülői vélemények
Egy gyerek nem gyerek? Tényleg szüksége van egy gyereknek testvérre? Milyen okból dönt úgy valaki, hogy csak egy gyermeket vállal? - Szülői vélemények

Egyes szülők azonnal tudják, hogy hány gyermeket szeretnének vállalni, míg másoknak nehéz eldönteni a testvérkérdést, aminek a hátterében erkölcsi, lelki, anyagi, egészségügyi és egyéb megfontolások állnak. Olvasóink is megfogalmazták erről a véleményüket, amely talán segít azoknak, akik még e döntés előtt állnak.

tovább a cikkre
Így hat a születendő gyermek egészségére, ha az apa dohányzik - Norvég kutatási eredmény
Így hat a születendő gyermek egészségére, ha az apa dohányzik - Norvég kutatási eredmény

Ha a gyermek fogantatása előtt apja dohányzott, több mint háromszorosára növeli az asztma korai kialakulásának kockázatát az utódnál azokhoz képest, akiknek apja sosem cigarettázott - derült ki egy norvég kutatásból.

tovább a cikkre
Babát tervezel? Késik a baba? Ez a gyakori ok is állhat a háttérben
Babát tervezel? Késik a baba? Ez a gyakori ok is állhat a háttérben

Sokan nem tudják, hogy a hüvely állapota is rendkívül fontos ahhoz, hogy megfoganjon a baba. Bár a hüvely egészségét akkor is őriznünk kell, ha nem tervezünk gyermeket, egy szinte panaszokat sem okozó hüvelyi fertőzés - ami a normál flóra egyensúlyának felborulásával is jár - a teherbeesés útjába is állhat. Ráadásul nem csak neked kell odafigyelni, hanem a párodnak is!

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Meggylé

Meggylé

Gyümölcslevek >>
6 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 150 gramm meggy

Recept:

A meggyet meleg folyó vízben megmossuk, kimagozzuk, szitán áttörjük. Az így nyert levet adjuk a csecsemőnek.

Fontos!
A gyümölcslevet lehetőleg frissen készítve kapja a baba, mert ha sokáig állni hagyjuk, akkor a C-vitamin-tartalma csökken!
A gyüm&ou(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermek fejlődése

​Miért jó, ha ADHD-s, ADD-s a gyerekünk?

vissza vissza