Főoldal > Cikkek > Gyermeknevelés > Ezeket írná a gyermeked a kívánságlistájára - 10+1 dolog, amit pénzért nem vehetsz meg neki - Szülők Lapja

Ezeket írná a gyermeked a kívánságlistájára - 10+1 dolog, amit pénzért nem vehetsz meg neki

Szülőklapja képGyermeknevelés - vajon mi mindent kérne tőled a gyermeked, ha meg tudná fogalmazni? Mi az, amitől értékesnek, szerethetőnek érezné magát? 10+1 dolog, amit nem lehet pénzért megvenni, de a gyermekednek nagyon fontos.

Szerző: Szülők lapja
2017-05-31
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Dr. Kádár Annamária pszichológus, tréner már két könyvet írt a mese, mesélés szerepéről és terápiás hatásairól. A Mesepszichológia első része a mese szerepére, az életkori sajátosságoknak megfelelő meseválasztásra és a mese érzelmi intelligencia fejlesztő hatására koncentrál.

A második rész a szülő-gyermek kapcsolat útvesztőit, azokat a kényes nevelési helyzeteket taglalja, amelyekben csak a hiteles szülői jelenlét hozhat valódi megoldást. A szerző olyan témaköröket, problémákat igyekszik lefedni a mesék által, melyekkel az utóbbi időben a leginkább hozzá fordultak a szülők, nevelők.

"A mese az én megközelítésemben nemcsak népmesét és műmesét jelent, hanem a saját életmesénket is: azt a történetet, amelyet önmagunkról, gyökereinkről, hitvallásunkról, álmainkról és céljainkról, félelmeinkről és fájdalmainkról, kudarcainkról és győzelmeinkről mondunk el önmagunknak és a gyermekünknek. Ezt ráadásul nemcsak este vagy az erre szánt pillanatokban, de folyamatosan meséljük, sokszor szavak nélkül is - a jelenlétünkkel, viselkedésünkkel, önmagunkhoz, az emberekhez és a világhoz való hozzáállásunkkal." - írta a könyv előszavához a szerző.

Az alábbi idézet is a második kötetből való, a Mesepszichológia 2.  - Útravaló kényes nevelési helyzetekhez című könyvben jelent meg, és a szerző a Facebook oldalán is megosztotta.
 

A szülői tízparancsolat - A gyermeked ezt írná a kívánságlistájára:


1. Légy gyerekes! Ez sokat segít nekem a felnőtté válásban.

2. Fogd meg, és engedd el a kezem! Mindegyiket akkor, amikor kell.

3. Élményeink, emlékeink, szertartásaink, rítusaink a legnagyobb közös kincseink. Legyen időd az apróságokra!

4. Kérlek, ne hasonlíts senkihez! Én én vagyok, és így vagyok jó.

5. Higgy bennem, bízz bennem! Hited hamuban sült pogácsaként kísér vándorutamon. Nem a te álmaidat váltom valóra, hanem a sajátjaimat. Tudj örülni ezeknek!

6. Én vagyok a te királylányod, királyfid. Értékes vagyok! Kérlek, szeress feltétel nélkül!

7. A legnagyobb ajándék, amit adhatsz, az idő a véges életedből, és hogy mellettem állsz, amikor szükségem van rád.

8. Mesélj nekem nagyanyámról, nagyapámról, önmagadról, gyermekkori élményeidről! Ahhoz, hogy repülni tudjak, szükségem van gyökerekre is!

9. Mutasd ki az érzéseidet, beszélj róluk, oszd meg velem, mi az, aminek örülsz, mi az, ami fáj. Így én is legyőzhetem a belső sárkányaimat.

10. Legyen türelmed kivárni munkád eredményét! Sokszor úgy gondolod, hiábavaló volt, de ez nem igaz, csak pillanatnyilag tűnik úgy.

+1

Ne aggódj, hogy mi lesz majd velem, ha nem leszel! A meséiden, történeteiden, emlékeiden keresztül mindig élni fogsz bennem.

Forrás: Dr. Kádár Annamária - Facebook/Mesepszichológia
Kezdőfotó: Freepik / Ivash

Címkék: gyermeknevelés, mesepszichológia, boldog gyerek

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Mi minden történhet a gyerekkel, ha egy pillanatra nem figyelsz oda? Rémisztő tapasztalatait írta meg az anyuka, hogy felhívja a szülők figyelmét
Mi minden történhet a gyerekkel, ha egy pillanatra nem figyelsz oda? Rémisztő tapasztalatait írta meg az anyuka, hogy felhívja a szülők figyelmét

Forrázás, égési sérülések, kutyaharapás, fulladás, sebek és vágások, idegen tárgyak az orrban, fülben - a kisgyerekekkel sok minden megtörténhet, ha az ember egy pillanatig nem néz oda. Mire figyelj, hogy elkerüljétek a bajt?

tovább a cikkre
Égő cigarettát dugott a férfi egy kétéves kislány szájába, videó is készült róla - Most megszólalt az anya
Égő cigarettát dugott a férfi egy kétéves kislány szájába, videó is készült róla - Most megszólalt az anya

A hétvégén végigsöpört a magyar interneten egy botrányos videó, melyen egy felnőtt férfi egy karonülő kislány szájába dug egy égő cigarettát.

tovább a cikkre
"Te tudsz róla, milyen szerencsés vagy, hogy ép és egészséges a gyermeked?" - Elgondolkodtató üzenet minden édesanyának

Néha könnyebbek a napok, de sokszor veszekszünk, mérgelődünk a gyermekeink tettein - akik egész egyszerűen csak gyerekként viselkednek a hisztijükkel, ellenkezésükkel, őrült kis rohangálásaikkal. De legalább egészségesek.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Sárgarépalé

Sárgarépalé

Gyümölcslevek >>
6 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 200-300 gramm sárgarépa

Recept:

A sárgarépát alaposan megtisztítjuk, almareszelőn lereszeljük. Pár csepp citromlevet csepegtetünk rá, majd amikor levet ereszt, szitán átnyomjuk.

Répalevet készíthetünk úgy is, hogy a répát alaposan megtisztítjuk és gyümölcscentrifuga seg&(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermeknevelés

Sok óvodás korú gyerek még este 11-kor is a tévét bámulja - Ilyen műsorokat néznek leginkább, derül ki egy kutatásból

vissza vissza