Főoldal > Cikkek > Hírek, érdekességek > Autizmus világnapja április 2.: Ma este kék színben pompáznak az ország nevezetességei! - Itt nézheted meg onlin - Szülők Lapja

Autizmus világnapja április 2.: Ma este kék színben pompáznak az ország nevezetességei! - Itt nézheted meg online

Szülőklapja képMa van az autizmus világnapja, ez alkalomból számos budapesti és vidéki emblematikus épületet világítanak meg kék színnel. Magyarországon megközelítőleg 160 ezer ember él autizmussal, és minden 15. család érintett.

Szerző: Szülők lapja
2020-04-02
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Ma van az autizmus világnapja, ez alkalomból számos budapesti és vidéki emblematikus épületet világítanak meg kék színnel. Magyarországon megközelítőleg 160 ezer ember él autizmussal, és minden 15. család érintett.

A koronavírus-világjárvány miatt az Együtt az Autistákért Alapítvány arra buzdít mindenkit, hogy maradjon otthon, de a "Ragyogj kékben!" kezdeményezéssel is szeretnék felhívni a figyelmet, hogy Magyarországon megközelítőleg 160 ezer ember él autizmus spektrumzavarral.

Autizmus világnapja április 2.: Viselj kéket és csodáld meg a kékkel kivilágított épületeket élőben vagy online!

Kék színben ragyognak az épületek
Az alapítvány az MTI-hez eljuttatott közleményében emlékeztet arra, hogy az elmúlt években a budapesti Szabadság-szobor, és egyes vidéki épületek kékbe borulva tisztelegtek az autizmus világnapja előtt.

Ma kékbe borulnak az ország egyéb nevezetességei is; így Budapesten a Szabadság-szobor mellett a Művészetek Palotája, a Puskás Aréna, a Groupama Aréna, a Duna Aréna, a Telekom-székház, a Clark Hotel és a Felix Kitchen and Bar is. A kezdeményezéshez több vidéki nagyváros, köztük Győr, Nagykanizsa, Székesfehérvár, Tatabánya, Veszprém és Zalaegerszeg is csatlakozott.

Aki munkába jár, élőben is láthatja az egy napig kék színben pompázó épületeket, emellett a koronavírus-járványra és a Maradj otthon! kampányra való tekintettel az épületek kivilágítását mindenki online követheti az Együtt az Autistákért Alapítvány Facebook- és Instagram-oldalán.

Autizmus világnapja április 2.: Viselj kéket és csodáld meg a kékkel kivilágított épületeket élőben vagy online!

Mint írják, az Együtt az Autistákért Alapítvány nagykövete, Rúzsa Magdolna is csatlakozott a kampányhoz.

- Magyarországon és a világban is még mindig nagyon keveset tudunk az autizmusról és arról, hogy ezzel a spektrumzavarral élő emberek élete milyen nehézségekbe ütközik nap mint nap. Nem vagyunk egyformák és fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy úgy fogadjuk el egymást, ahogy vagyunk. Ehhez viszont meg kell ismernünk egymást. Így én is kék vagyok, remélem, hogy minél többen csatlakoznak hozzánk - hangsúlyozta az énekesnő.

Az épületek kivilágítása mellett bárki csatlakozhat a világnaphoz otthon is, ha magára ölt valamilyen kék ruhadarabot és használja az #éniskékvagyok hashtaget.



Autista Mintaház
Az alapítvány jelenlegi fő célkitűzése az első Autista Mintaház - Fejlesztő és Módszertani Központ megvalósítása, amellyel további szakszerű és hatékony segítséget tudnak majd nyújtani az autizmussal élő gyermekeknek és családtagjaiknak - írták.

A Budapesten kialakítandó fejlesztőházban a mindennapos ellátás mellett a szakembereknek tanulási és tapasztalatszerzési lehetőséget is kínálnak majd. A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet pedig olyan egészségügyi ellátást biztosít benne, amely hozzájárul a gondoskodásra szorulók és családtagjaik életminőségének javításához. A központban az autizmus spektrumzavarral diagnosztizált, 3-8 év közötti, speciális szükségletű gyermekek kaphatnak a későbbiekben egyéni igényeiknek megfelelő fejlesztést, terápiát.

Az autizmus világnapját 2008-tól tartják április 2-án az ENSZ kezdeményezésére, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet az autizmus spektrumzavarra, amely ma már tízmilliókat érint világszerte.

Forrás: MTI, Facebook/Együtt az Autistákért Alapítvány

Címkék: autizmus, autizmus világnapja 2020

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

WHO: Nem bizonyított, hogy a tömeges maszkviselés előnnyel járna! - Mire figyelj, ha szájmaszkot viselsz? A Magyar Orvosi Kamara tanácsai
WHO: Nem bizonyított, hogy a tömeges maszkviselés előnnyel járna! - Mire figyelj, ha szájmaszkot viselsz? A Magyar Orvosi Kamara tanácsai

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) továbbra sem javasolja a maszk viselését azoknak, akik nem betegek, illetve nem gondoskodnak beteg emberekről. Mire figyelj, ha maszkot viselsz?

tovább a cikkre
Hogyan beszélj a koronavírus-helyzetről a gyermekeddel? Ez az 6 cuki videó segít elmagyarázni a lényeget
Hogyan beszélj a koronavírus-helyzetről a gyermekeddel? Ez az 6 cuki videó segít elmagyarázni a lényeget

A gyerekek is látják, érzik, hogy valami nagyon megváltozott - de mit mondjon egy szülő a 4-5 éves gyermekének a helyzetről, hogy a lényeget átadhassa, de ne ijessze meg nagyon? 3 cuki videót hoztunk, ami segíthet.

tovább a cikkre
Érettségi 2020: Ingyenes tantárgyi felkészítő videók, idegen nyelvű könyvek, kötelező olvasmányok filmen és hangoskönyvön
Érettségi 2020: Ingyenes tantárgyi felkészítő videók, idegen nyelvű könyvek, kötelező olvasmányok filmen és hangoskönyvön

Az M5 Youtube-csatornáján 6 tantárgy mintegy 360 videója témákra bontva elérhető, amely segítséget jelenthet a középiskolai tanároknak a digitális oktatásban és tanulóknak az érettségire való felkészülésben.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Burgonyapüré

Burgonyapüré

Köretek >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 200 g burgonya 20 g vaj 100 ml tej só

Recept:

A burgonyát meghámozzuk, kockára vágjuk, és enyhén sós vízben megfőzzük. Amikor megpuhult, leszűrjük, áttörjük. Hozzákeverjük a vajat és a felmelegített tejet. (A tej mennyisége ízléstől függ, mennyire szeretjük hígan.)


(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Szuper húsvéti programok az egész családnak: állatsimogató, pónilovaglás, bábelőadások, kerti vasutazás

vissza vissza