Főoldal > Cikkek > Hivatalos ügyek > Müller Cecília: 2 új vakcina lesz elérhető Magyarországon - Ezeket engedélyezte az OGYÉI - Szülők Lapja

Müller Cecília: 2 új vakcina lesz elérhető Magyarországon - Ezeket engedélyezte az OGYÉI

Szülőklapja képKét új koronavírus elleni vakcinát engedélyezett az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI): az egyik a kínai CanShino, a másik a Covishield, az AstraZeneca/Oxford Indiában gyártott vektorvakcinája.

Szerző: Szülők lapja
2021-03-22
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Ez a cikk 809 napja frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Két új koronavírus elleni vakcinát engedélyezett az Országos Gyógyszerészeti- és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) - jelentette be az országos tisztifőorvos a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs online sajtótájékoztatóján március 22-én, hétfőn.

Müller Cecília elmondta, a közeljövőben a kínai CanShino és a Covishield, az AstraZeneca/Oxford Indiában gyártott vektorvakcinája is elérhető lesz Magyarországon. Reményét fejezte ki, hogy a választék bővülésével a beérkező védőoltások mennyisége is nőni fog, mivel a védőoltás "az egyetlen kiút a járványból".



Kifejtette, bár a magyar lakosság 16 százaléka, 1,59 millió ember megkapta már legalább az első védőoltást, a járvány harmadik hullámának még mindig rendkívül dinamikus szakaszát éljük, a megbetegedések legalább 90 százalékát a nagyon fertőző, súlyos megbetegedést okozó brit vírusvariáns okozza.

- Versenyt futunk az idővel, minél több védett személy van, annál inkább le tud csillapodni a járvány - fogalmazott, hangsúlyozva, hogy fel kell gyorsítani a védőoltások beszerzését és beadását.

Fokozatos nyitás lesz, ha meglesz a megfelelő átoltottság
Közben a kormány hétvégén közzétette az újraindításról szóló online konzultáció eredményeit: a több mint félmillió válaszadó 88 százaléka egyetértett abban, hogy a járványügyi korlátozásokat fokozatosan, lépésről lépésre kell feloldani.

A válaszadók 65 százaléka szerint a védettségi igazolvánnyal rendelkezők mentesülhessenek egyes korlátozások alól, 74 százaléka az elsők között az este 8 utáni kijárási tilalmat enyhítené, 87 százaléka az éttermek, szállodák nyitását is előrevenné, 75 százaléka támogatja a sportlétesítmények nyitását, 58 százaléka védettségi igazolványhoz kötné a rendezvények látogatását, 79 százaléka osztja azt a véleményt, hogy a járvány végéig csak olyan külföldi léphessen be Magyarországra, aki védett a vírussal szemben - közölte Kocsis Máté.

Ha eléri az átoltottság a 2,5 milliót, akkor kezdődhet el az újraindítás.

Forrás: MTI
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Címkék: ogyéi, vakcina, koronavírus elleni oltás

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Adóbevallás 2021: Elérhető az szja-bevallási tervezet! - Meddig módosíthatod? Meddig postázzák? Határidők, teendők
Adóbevallás 2021: Elérhető az szja-bevallási tervezet! - Meddig módosíthatod? Meddig postázzák? Határidők, teendők

A NAV több mint 5,4 millió adózónak készítette el a 2020-as szja-bevallási tervezetét, amely elérhető és jóváhagyható elektronikusan, aki nem rendelkezik a szükséges KAÜ-azonosítóval, április 15. éjfélig kérheti a tervezet postázását.

tovább a cikkre
Gulyás Gergely: A lazításnak nincs itt az ideje! - Ez hangzott el a mai Kormányinfón
Gulyás Gergely: A lazításnak nincs itt az ideje! - Ez hangzott el a mai Kormányinfón

Gulyás Gergely a március 18-ai kormányinfón elmondta, mire jutott a kormány - marad minden a régiben, vagy tovább szigorítanak-e az intézkedéseken március 22-től.

tovább a cikkre
Orbán Viktor: Ez nem az a pillanat, amikor lazítani lehetne - Továbbra is érvényben maradnak a szigorítások
Orbán Viktor: Ez nem az a pillanat, amikor lazítani lehetne - Továbbra is érvényben maradnak a szigorítások

Koronavírus járványhelyzet: Orbán Viktor miniszterelnök március 19-én a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában beszélt arról, mi várható az elkövetkező néhány hétben.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Első szülinapi torta - joghurttorta

Első szülinapi torta - joghurttorta

Sütemények >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: T é s z t á h o z 4 tojás 120 g cukor 1 csomag vaníliás cukor 80 g liszt citrom reszelt héja 1 csomag sütőpor margarin a forma kikenéséhez K r é m h e z 300 ml joghurt 200 ml habtejszín 150 g porcukor 1 csomag vaníliás porcukor 1 evőkanál zselatin 1 citrom leve T e t e j é r e 500 g piros gyümölcs (eper, málna, cseresznye) 2 csomag tortazselé 200 ml piros gyümölcsszörp

Recept:

Habosra keverjük a cukrot a tojások sárgájával, hozzáadjuk a vaníliás cukrot, a reszelt citromhéjat és apránként a sütőporral elkevert lisztet. A tojások fehérjét kemény habbá verjük, hozzákeverjük a masszához. A tortaformát kikenjük m(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Hírek, érdekességek

Egy óvónő kapta az Év pedagógusa díjat

vissza vissza