Főoldal > Cikkek > Hivatalos ügyek > Nem nyitnak ki az óvodák jövő pénteken a 15. kerületben, így tiltakoznak a dolgozók az alacsony bérek ellen - Szülők Lapja

Nem nyitnak ki az óvodák jövő pénteken a 15. kerületben, így tiltakoznak a dolgozók az alacsony bérek ellen

Szülőklapja képPolgári engedetlenség: 2022. október 21-én a kerület óvodáinak dolgozói nem fogják felvenni a munkát, intézményeik nem tudnak gyermekeket fogadni. A kerület összes tagóvodája zárva lesz, írták közleményükben.

Szerző: Szülők lapja
2022-10-14
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Ez a cikk 232 napja frissült utoljára. A benne szereplő információk a megjelenés idején pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Polgári engedetlenségre készülnek jövő hét pénteken az óvodai dolgozók a 15. kerületben, hogy így tiltakozzanak egyebek közt az alacsony pedagógusbérek ellen.

A 15. kerületi összevont óvodák dolgozói október 21-én, pénteken nem fognak dolgozni, ezért aznap zárva lesznek a kerület óvodái.

A figyelemfelkeltés utolsó módja
"Sajnos a kerületi óvodákban dolgozó kollégák is mindennapi megélhetési gondokkal küzdenek az alacsony fizetések miatt, ráadásul sokan kényszerültek hivatásukat feladni a megalázóan alacsony, megélhetésre nem elegendő fizetések miatt.



Pedig ez a hivatás, az Önök gyerekeivel való foglalkozás maga a csoda, csak sajnos az ezzel járó felelősség, munka nincs elismerve, megbecsülve, megfizetve. Számos, a megbecsülésünkre, bérrendezésünk változtatására irányuló kezdeményezésben vettünk részt (sztrájkoltunk, tüntettünk, stb): minden módon igyekeztek pedagógusaink, illetve az oktatást, nevelést segítő munkatársak, technikai dolgozók kifejezni, hogy változtatást szeretnének, jobb, emberhez méltóbb fizetésre van szükségük. Ezen polgári engedetlenséggel szeretnénk elérni, hogy a fizetéseinkben pozitív változás történjen!

Az alábbi okok miatt a kerületi óvodákban dolgozók úgy döntöttek, hogy a figyelemfelkeltésnek az utolsó módjához nyúlnak: polgári engedetlenség keretében szeretnénk felhívni a törvényhozók figyelmét a gyermekekkel dolgozók problémáira.

Szeretnénk kiállni azon kollégák mellett is, akik különböző okok miatt (anyagi, megfélemlítés, stb.) nincsenek abban a helyzetben, hogy sztrájkolhassanak, esetleg csatlakozhassanak kezdeményezésünkhöz. 2022. október 21-én a kerület óvodáinak dolgozói nem fogják felvenni a munkát, így intézményeink nem tudnak gyermekeket sem fogadni. A kerület összes tagóvodája zárva lesz" - írták a közleményükben.

A tiltakozás 3 összevont óvodát, noÁr értesülései szerint mintegy 400 dolgozót érint: név szerint a Rákospalota Összevont Óvodát, a Hétszínvirág Összevont Óvodát, és az Újpalotai Összevont Óvodát.

Az október 13-ai, csütörtöki kormányinfón egyébként Gulyás Gergely arról beszélt, hogy tervben van a pedagógusbér-emelés, 2025-re közel 800 ezer forintot is elérheti az átlagfizetés - erről itt írtunk bővebben »

Forrás: 15.kerület.ittlakunk.hu
Fotó: Pixabay

Címkék: óvoda, tiltakozás, bezárás, pedagógussztrájk, polgári engedetlenség

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Gulyás Gergely: Ennyi lehet egy pedagógus átlagbére 2025-re - Jelentős pedagógusbér-emeléssel számol a kormány
Gulyás Gergely: Ennyi lehet egy pedagógus átlagbére 2025-re - Jelentős pedagógusbér-emeléssel számol a kormány

Ha létrejön a megállapodás az Európai Bizottsággal, eddig nem látott mértékű béremelés jöhet a pedagógusoknak, mondta el a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely.

tovább a cikkre
Ezért fontos, hogy időben felhasználd a SZÉP-kártyádon lévő összeget - Rosszul jársz, ha pénzt hagysz rajta
Ezért fontos, hogy időben felhasználd a SZÉP-kártyádon lévő összeget - Rosszul jársz, ha pénzt hagysz rajta

A SZÉP-kártyák alszámláin 2022. október 15-ig jóváírt összegeket 2023. május 31-ig lehet kedvező adózás mellett felhasználni, ezt követően a kártyatulajdonosnak 15 százalék adót kell fizetniük.

tovább a cikkre
Figyelem, termékvisszahívás: Ha ilyen gyerekpoharat vettél, nehogy használd - Rákkeltő anyag oldódik ki belőle
Figyelem, termékvisszahívás: Ha ilyen gyerekpoharat vettél, nehogy használd - Rákkeltő anyag oldódik ki belőle

Veszélyes anyagok kioldódása miatt nem szabad használni egy gyerekeknek szánt elefántmintás poharat, közölte a Nébih.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Hókifli

Hókifli

Sütemények >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 300g liszt 1 db margarin 1 db tojás kevés tej

Recept:

A vajat elmorzsoljuk a liszttel, majd hozzáadjuk a tojást és annyi tejet, hogy gyúrható legyen. Fél órára a hűtőbe tesszük, majd lisztes deszkán kinyújtjuk. Pohárral kiszaggatjuk, közepét darált dióval, vagy lekvárral megtöltjük. Félbehajtjuk, széleit m(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Dinók, játszóház, labirintus, aligátorok, rájasimogatás - Felejthetetlen gyereknapi élményekkel leptek meg húsz gyermeket

vissza vissza