Összeállításunkban olyan feladatok szerepelnek, melyek bármikor, bárhol játszhatóak és nemcsak élvezetesek csemeténk számára, de sokat tanulhat, sokat fejlődhet általuk. Ezek a játékok arra is jók, hogy elviselhetőbbé tegyük számára a hosszú utazást, vagy a sorban állást, esetleg az étteremben a várakozást.
A feladatokat Oláh Andrea logopédus gyűjtötte össze. Előnyük, hogy nem kell hozzájuk drága játékokat vásárolni, nem kell súlyos táskákat magunkkal cipelni. Bármikor izgalmassá változtathatjuk a nyűgösködő gyermek számára unalmas perceket.
Szókincsfejlesztéshez
1. Mit visz a kishajó?
A szógyűjtés játékot játszhatjuk párban gyermekünkkel. Olyan szavakat mondunk felváltva, melyeknek a kezdőhangját előre megadjuk. Pl. Mit visz a kishajó a-val? Ha ez nehezen megy segíthetünk úgy, hogy a kezdő szótagot adjunk meg. Először mi mondjunk egy szót. Elég, ha a gyermek egy szót mond a kért szótagra. Pl. Mit visz a kishajó csa-val, csá-val, csé-vel, csi-vel, csó-val, csu-val, stb.
2. Szógyűjtés főfogalmakhoz
Különböző főfogalmakhoz tartozó szavak gyűjtése. Egyet a szülő mondjon, egyet a gyermek.
Pl. Mondjunk állatokat! Mondjunk bútorokat! Mondjunk járműveket! stb.
3. Szógyűjtés kezdő szótaggal
Mire gondolok, ha azt mondom: ma-, má-, me-, mé-, mi-, mó-, mu-, mű-.
A többi mássalhangzóval is végig lehet venni a sort.
Ha nem talál a gyermek, mondjunk mi egyet segítségül.
Emlékezet fejlesztése
4. Szólánc játék
Alkossunk szóláncot úgy, hogy egy szót anya vagy apa mond, egyet te mondasz. Mindig különböző témakörben keresve adunk meg egy szót.
Pl. medve
medve – kutya
medve – kutya – oroszlán
medve – kutya – oroszlán – majom
5. Meseolvasó
Anya vagy apa elolvassa neked a mesét. A mesehallgatás után csak azokat a képeket színezd ki, amik szerepeltek a mesében.
Hallási figyelem fejlesztése
6. Rádió – zaj
Nehéz odafigyelnünk, ha beszélgetünk valakivel akkor, ha a háttérben szól a rádió, vagy a tévé. Anyuka kapcsolja be a rádiót, de ne túl hangosan. Neked egyetlen szóra kell figyelned: maci. Anyu vagy apu mond különböző szavakat, közben a "maci" szót is. Amint meghallod, koppints egyet az asztalon.
nap, felhő, maci, kutya, macska, egér, maci, virág, maci, ló, majom, elefánt, kenyér, asztal, mama, kép, terítő, maci, csengő, tojás, répa, mandarin, nyuszi, mackó, maci, kanál, fiók,..stb.
7. Irányhallás
A gyermek csukott szemmel ül. Valamilyen hangot adó tárggyal körbejárunk, valahol megállunk és megszólaltatjuk a tárgyat. A gyermeknek meg kell mutatnia melyik irányból jön a hang. Ha eltalálta szerepet cserélünk.
8. Hangos Kinderes dobozkák
Kettesével töltsünk Kinderes dobozkákba dolgokat. Pl. homokot, vizet, babszemeket, gemkapcsot, stb. Az ismert memóriajátékhoz hasonlóan itt is meg kell keresni a párokat.
Látási figyelem
9. Kitalálósdi
Ez egy szobai játék. Anyu vagy apu gondol valamilyen dologra a szobából, úgy, hogy csak a tulajdonságait mondja el. Pl. Látok valamit a szobában, az a valami kerek, zöld és mutatói vannak /óra/…. stb. Gyermekünk is próbálhat ilyen találós kérdést feltenni.
10. Mi változott meg?
Ülünk az asztalnál. A gyermekkel jól megnézetjük az asztalon található tárgyakat, majd megkérjük, hogy csukja be a szemét. Eközben mi valamit átteszünk máshova, vagy valamit elveszünk az asztalról. Ha kinyitotta a szemét, akkor meg kell mondania, hogy mi változott meg.
Alkotó kedvű apukák, figyelem! A kert a tökéletes hely egy kisautó-versenyhez, feltéve, ha rendelkezése áll a megfelelő pálya. Adunk néhány egyszerűbb, illetve néhány bonyolultabb ötletet, hogyan építhetünk autópályát az udvarba, ami garantáltan lefoglalja a gyerekeket egész nyáron.
Hogyan segíthetjük hatékonyan a kisgyerekek finommotorikus fejlődését, azaz a kézügyességét? Mit rontanak el általában a szülők? Logopédus szakértőnk nem csak válaszokat ad ezekre a kérdésekre, hanem konkrét javaslatokat tesz, hogyan lehet otthon fejleszteni az 5-6 és a 7-8 éves korosztály kézügyességét, illetve szépírását.
A finommotorika fejlődése babakorban szinte észrevétlenül, magától zajlik. Bölcsődés-óvodás korban azonban nem árt jobban odafigyelni a kisgyerekek kézügyességére, mert az az íráskészséget fogja megalapozni. Cikkünkben ötleteket adunk arra, hogy hogyan fejleszthetjük otthon a gyerekek kézügyességét játszva és könnyedén.
Hozzávalók: 300g liszt
1 db margarin
1 db tojás
kevés tej
Recept:
A vajat elmorzsoljuk a liszttel, majd hozzáadjuk a tojást és annyi tejet, hogy gyúrható legyen. Fél órára a hűtőbe tesszük, majd lisztes deszkán kinyújtjuk. Pohárral kiszaggatjuk, közepét darált dióval, vagy lekvárral megtöltjük. Félbehajtjuk, széleit m(...) tovább a teljes recepthez...
Igazságügyi mediátor felkérése egyszerű szabályok mentén!
Nagyön örülök, hogy a párkapcsolata válságában legalább személyem kiválasztásában egyet tudnak érteni! Ez jó hír Önöknek!
Bejelentkezésre a névjegyemen látható telefonon 06-305-992-842 van mód napközben!
Reálmediátor tevékenység (RM) a Felek közötti vita bírósági per kiváltásával történő megoldása! Sokezer ügyféltalálkozó nyomán dolgoztuk ki.Eredménye a válások körüli egyezségek.
Nem szívesen írok árakat, de a tájékoztatás és kérdése fontos nekem!
Mediáció esetében óvakodni érdemes az alacsony munkadíjtól a hírdetésekben - mert az bizonytalanságról, rutintalanságról, részképzettségről árulkodik.
Egy válás mediációja, a bírósági vagyonmegosztás kiváltása munkaigényes és felkészültséget igénylő igazságügyi mediátori feladat!
Tudom pontosabbra gondolt ezért jelzem, hogy egy reálmediátori találkozó és feldolgozó alkalom általában 75.000Ft-90.000Ft közé esik.
Időben ez 3-4 órát jelent a szükséges írásos nyilatkozatokkal, külön rövid kaukusz ülésekkel.
Vesse össze a vagyonmegosztási perek akár több millió forintos több évre terjedő költségével a láthatja a bírósági per kiváltása reálmediátorral olcsóbb, időtakarékosabb!