Az óvodai beszoktatás mindkét fél számára nagyon nehéz, lelket próbáló feladat. Ahhoz, hogy minél könnyebben megbarátkozzon a kisgyermek és a szülő is az új élethelyzettel, szükség lehet néhány „túlélő praktikára”.
Az első napok még a közös ismerkedés jegyében telnek, a szülők is részt vesznek az óvodai játékokban, együtt ismerkednek az új gondozókkal, illetve az új környezettel, valamint a leendő csoporttársakkal. Az intézmény szokásaitól függően a második héttől már egyre többet marad a gyermek az anyukája nélkül a csoportjával úgy, hogy bármikor elérhető legyen, a folyosón, vagy egy másik szobában várakozva.
Tippek a beszoktatáshoz
- A közös bentlét alatt (1. hét) óvatosan vonjuk ki magunkat a játékokból, hogy csemetének a többi gyerekkel is alkalma legyen az ismerkedésre
- Amikor már „egyedül hagyjuk” a gyermeket, mindig úgy búcsúzzunk el tőle, hogy világosan tudtára adjuk, hogy visszajövünk érte! Ilyenkor azt az időpontot is meg kell határozni, amikorra a szülő visszaér. Természetesen egy 3 éves még nem érti az idő fogalmát, úgyhogy kössük valamilyen cselekvéshez. Például ebéd után, vagy alvás után itt vagyok érted!
- Soha ne csapjuk be, mindig arra az időre kell érte menni, amikorra megígértük!
- Búcsúzkodáskor ne lásson rajtunk bizonytalanságot, ne mutassuk ki az elválás miatti fájdalmunkat, mert ezzel őt is elbizonytalanítjuk. Ha megérzi a szülőn a kétségeket, akkor természetes, hogy benne is ugyanolyan kételyek támadnak. „Miért hagyott itt az anya, ha ő sem bízik meg az óvó nénikben?!”
- Mutassuk ki, hogy bízunk az óvónőben, ne tegyünk rá rosszalló megjegyzést, még akkor sem, ha nem értünk egyet vele valamiben. A gyermek füle hallatára soha ne kritizáljuk se őt, se a döntéseit.
- Vigyünk be valamit az óvodába a biztonságot nyújtó otthonból. Lehetőleg azt a vigasztárgyát, amihez nehézségek esetén ragaszkodni szokott. Pl: alvó állatka, kistakaró, esetleg cumi.
- Ha „visszaesik” a fejlődésben, pl. újra bepisil, vagy újra cumisüveget kér, stb., akkor legyünk vele elnézőek, ezek mind a megváltozott élethelyzet feldolgozásának következményei.
- Este lefekvéskor érdemes olyan mesét olvasni, melyben az óvodáskorról írnak.
- Beszélgessenek sokat az óvodáról, az ott található játékokról, leendő csoporttársakról. Ha a gyermek nem akar mesélni, akkor érdemes este összebújva megbeszélni az aznapi eseményeket. Nagyon hasznos tud lenni, ha megkérdezzük, hogy mi volt aznap a legjobb és a legrosszabb esemény. A legszófukarabb gyermeket is rávehetjük, hogy megossza velünk az élményeit, hiszen ezzel is elhúzhatja az elalvás időpontját és még tovább maradhat a biztonságot jelentő, imádott anyukájával.
Nagy döntés a család életében, ha bölcsődébe adják a picit. Nemcsak lelkileg nehéz az elválás, de a nappali szoptatásokat is el kell hagyni és a babának is egy teljesen új rendszert kell megszoknia. Erre alaposan fel kell készíteni őt.
A bölcsőde olyan szolgáltató intézmény, amely alaptevékenysége keretében napközbeni ellátást nyújt a gyermekek számára. A legfontosabb feladata, hogy az életkori sajátosságokat figyelembe véve gondoskodjon a három éven aluli gyermekek gondozásáról és neveléséről, valamint elősegítse testi-szellemi fejlődésüket. A bölcsőde vállalhatja a 6 éven aluli fogyatékos gyermekek korai fejlesztését, gondozását, fejlesztő felkészítését is.
A beszoktatásnál - ha bölcsődéből jött gyermek, óvodai beszoktatásáról van szó -, könnyebb a dolgunk, mert neki már van tapasztalata a környezetváltozást illetően. Ha a gyermek még nem volt bölcsődés, vagy éppen otthonról megy bölcsődébe, meg kell próbálnunk őt felkészíteni az új helyzetre, amennyire tudjuk.
Hozzávalók: 4 fő részére
500 g rizs
500 g sertéskaraj
5-6 db nagyobb paradicsom
3-4 db paprika
4-5 fej vöröshagyma
400 ml tejföl
só
olaj
fűszerkeverék a húshoz
Recept:
A húst megtisztítjuk, felszeleteljük, sült hús fűszerkeverékkel bedörzsöljük, és sütőzacskóban zsiradék hozzáadása nélkül megsütjük. Közben a rizst megfőzzük, a paradicsomot meghámozzuk, felszeleteljük, a paprikát karikákra vágjuk. A(...) tovább a teljes recepthez...
Igazságügyi mediátor felkérése egyszerű szabályok mentén!
Nagyön örülök, hogy a párkapcsolata válságában legalább személyem kiválasztásában egyet tudnak érteni! Ez jó hír Önöknek!
Bejelentkezésre a névjegyemen látható telefonon 06-305-992-842 van mód napközben!
Reálmediátor tevékenység (RM) a Felek közötti vita bírósági per kiváltásával történő megoldása! Sokezer ügyféltalálkozó nyomán dolgoztuk ki.Eredménye a válások körüli egyezségek.
Nem szívesen írok árakat, de a tájékoztatás és kérdése fontos nekem!
Mediáció esetében óvakodni érdemes az alacsony munkadíjtól a hírdetésekben - mert az bizonytalanságról, rutintalanságról, részképzettségről árulkodik.
Egy válás mediációja, a bírósági vagyonmegosztás kiváltása munkaigényes és felkészültséget igénylő igazságügyi mediátori feladat!
Tudom pontosabbra gondolt ezért jelzem, hogy egy reálmediátori találkozó és feldolgozó alkalom általában 75.000Ft-90.000Ft közé esik.
Időben ez 3-4 órát jelent a szükséges írásos nyilatkozatokkal, külön rövid kaukusz ülésekkel.
Vesse össze a vagyonmegosztási perek akár több millió forintos több évre terjedő költségével a láthatja a bírósági per kiváltása reálmediátorral olcsóbb, időtakarékosabb!