Babavárás alatti leggyakoribb bőrproblémák és kezelésük - Kozmetikus szakértő tanácsai

Rácz Annamária

Szépség, divat

Rácz Annamária


Babavárás alatti leggyakoribb bőrproblémák és kezelésük - Kozmetikus szakértő tanácsai Várandósság alatt számos bőrproblémával találkozhatunk, ami a megváltozott hormonrendszernek köszönhető. Előfordulhat, hogy bőrünk zsírosabb, pattanásosabb vagy éppen foltokkal tarkított lesz, de ugyanakkor puha, bársonyos és üde arcbőrünk is lehet.

Várandósság alatt számos bőrproblémával találkozhatunk, ami a megváltozott hormonrendszernek köszönhető. Előfordulhat, hogy bőrünk zsírosabb, pattanásosabb vagy éppen foltokkal tarkított lesz, de ugyanakkor puha, bársonyos és üde arcbőrünk is lehet.

A különböző bőrproblémák, mint pl. májfolt, pattanás kiváltó okát megszüntetni nem tudjuk, de az állapotán javítani igen.
 

8 gyakran előforduló bőrprobléma és kezelésük terhesség alatt


- Terhességi májfolt:
A progeszteron túlsúlyba kerülésével magyarázható megjelenése. A májfolt a szeplőhöz hasonlóan viselkedik napfény hatására, ezért nyáron jóval láthatóbbá válik. A terhesség megszűnte után többnyire magától is elmúlik, vagy legalább halványodik. Ha mégsem kezd halványodni, csak a szoptatás befejezése után kezelhetjük halványítani a foltjainkat szakember segítségével. A halványításnak számos módja választható: mélyhámlasztás, halványító hatású készítmények használatával, lézeres kezeléssel.

- Fokozott verejtékezés:
A verejtékmirigyek működése is fokozódhat várandósság alatt. A kellemetlen tüneteket gyógyszertárban kapható, elsősorban gyógynövény kivonatokat tartalmazó szerekkel vagy zsályatea illetve homeopátiás szerek fogyasztásával enyhíthetjük. Viseljünk pamutruhát és ne együnk túl zsíros és nehéz ételeket. A hónalj tisztán tartását a bőrfelület szőrtelenítésével is segíthetjük.



- Bőrviszketés:
Okozhatja az epe kiürülésének zavara is, de nagyon sok esetben ismeretlen marad a viszketést kiváltó ok. A viszketést hidratáló krémek használatával csökkenthetjük, súlyosabb esetekben gyógyszeres kezeléssel is kiegészíthető a terápia.

- Ödéma:
szervezetben több víz van a kelleténél, a bőrünk duzzadt és feszes. Leggyakrabban a végtagokon és a szemhéjon fordul elő. Homeopátiás szerekkel, arcmasszázzsal, fokozottabb pihenéssel és az étkezési só fogyasztásának lecsökkentésével enyhíthető a vizenyőképződés.

- Hajszálerek törékenysége:
A hajszálerek rugalmassága csökken, így a hajszálér elpattanhat, illetve éranyajegyek jelenhetnek meg a test bármely részén. A szoptatás befejezése után lézeres kezeléssel eltüntethetők. A várandósság ideje alatt pedig érdemes kerülni a szélsőséges hőingadozásokat, a fűszeres ételek fogyasztását.

- Zsíros bőr és haj:
Fokozódhat a bőr és haj zsírossága is a faggyúmirigyek túlműködése miatt. Bőrállapotnak megfelelő arc- és fejápoló készítményekkel illetve az arcbőr rendszeres kitisztításával kordában tartható a seborrhoeás állapot.

- Erősebb szőrzet és haj:
A hormonváltozásnak köszönhetően a testszőrzet megerősödhet és a haj is dúsabb lehet, ami a gyermek születése után nagyfokú, de természetes hajhullással járhat. Amennyiben a fokozott hajhullás nem szűnik, orvoshoz kell fordulni.

- Kiütések:
Többféle kiütés megjelenése is megjelenhet, először a hason, a terhességi csíkokban, majd a törzsön és végtagokon is. A kiütések mérete változó, az apró pöttyöktől kezdve a hólyagos csalánkiütésig, bármelyik előfordulhat. Kezelése mindenképpen orvosra tartozik.

Szerző: Rácz Annamária kozmetikus
Fotó:


Rácz Annamária

Szépség, divat

Rácz Annamária


2009.11.12