Főoldal > Cikkek > Újszülött > A babamasszázs - gyengéd érintés - jótékony hatásai - Szülők Lapja

A babamasszázs - gyengéd érintés - jótékony hatásai


A masszázs varázslatos hatását, amit őseink ösztönösen éreztek, napjainkban már tudományos tények is alátámasztják. A babák egészséges fejlődéséhez, érzelmi biztonságához nélkülözhetetlen a simogatás, az érintés, és a testközelség.

Szerző: Szülők lapja
2008-07-20
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

A szülők ösztönösen érzik ezt, és a baba bőrének simogatása, mindkettőjük számára örömteli élmény. A sírós, nyűgös babát megnyugtatja, ha édesanyja magához öleli, simogatja, beszél hozzá, énekel neki.


Új kapcsolat születik
A babamasszázs során lehetőség nyílik a szülő számára, hogy a csecsemőt alaposabban megismerje, és ennek hatására a közöttük lévő érzelmi kapcsolat is elmélyül. Az érintés, a szemkontaktus, az egymásra figyelés, egymásra hangolódás, mind a mély bizalmat és megértésen alapuló kölcsönös kapcsolatot támogatják a családban.
A masszírozás idővel közös családi programmá válik, és megerősíti az anyaság, apaság érzését, segíti a baba jelzéseinek, szükségleteinek megértését. A nagyobb testvér masszírozása hozzájárulhat a kistestvér elfogadásához azáltal, hogy biztosítja őt a feltétel nélküli szülői szeretetről, és megerősíti őt abban, hogy továbbra is fontos a számukra.

Hatása az anyukára
A masszázs az édesanyára is rendkívül jótékony hatással van, hiszen a babával való boldog együttlét, növeli az oxitocin nevű hormon kiválasztódását, melynek hatására fokozódik az anyatej termelődése, javul az anya általános közérzete, nyugodtabb lesz, és jobban tud a babára figyelni. Megfigyelték azt is, hogy ezen édesanyák körében, hosszabbodik azon időtartam is, amíg a babájukat szoptatni tudják.

Hatása a babára
A babamasszázs támogatja a szervezet kiegyensúlyozott működését, jó hatással van a testi fejlődésre, serkenti a vérkeringést, a szívműködést, a légző- és emésztőrendszert. Elősegíti a babák súlygyarapodását, támogatja az izomrendszer fejlődését, a mozgás-koordináció kialakulását, fokozza a mozgékonyságot, erősíti az immunrendszert, és ez által növekszik a szervezet ellenálló képessége.
A babamasszázs átsegíti a babát a betegségek, hasfájás, fogzási fájdalom, érzelmi megrázkódtatás, görcsök, elfáradás, esetleg kórházi tartózkodás negatív élményeinek nehézségein is. A masszírozott csecsemők könnyebben elalszanak, nyugodtabb az éjszakai alvásuk, napközben érdeklődőbbek, kiegyensúlyozottabbak.
A résztvevő babáknál megfigyelhető még a stabilabb idegrendszer, illetve mindkét félnél érvényesül a masszázs stresszoldó, feszültséglevezető hatása.


Összességében elmondható, hogy a babamasszázs mind a masszírozó személyre (szülő, nagyszülő, nagyobb testvér stb.), mind pedig a masszírozott gyermekre egyaránt, nagyon sok jótékony hatást gyakorol. Nagymértékben hozzájárul az egymásra való odafigyelés megtanulásához, és még erősebbre fűzi a szülő és gyermeke közötti érzelmi köteléket.



Bajnóczyné Olasz Enikő
Babamasszázs oktató, védőnő

 

Címkék: babamasszázs, érintés, simogatás, baba, anyuka

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Baba-mamatorna

A szülés után, ha hazamentünk a kórházból, legkisebb bajunk is nagyobb annál, minthogy arra gondoljunk, hogy elindulunk valamilyen mozgásformát keresni, melyet gyermekünkkel együtt végezhetünk.

tovább a cikkre
Ha jön a baba foga

Hogyan tisztítsuk a fogait? Mikortól kezdjük a baba fogainak mosását? Mit tegyünk, ha a baba nyűgös a fogak kibújása miatt? Az alábbi cikk mindezekre a kérdésekre tartalmazza a választ.

tovább a cikkre
Mit ehet a babám?

A baba emésztőrendszerének fejlettsége, érettsége szabja meg, hogy mikor milyen ételeket adhatunk számára. Összeállításunkban megtalálható, hogy mi az, ami már bevezethető és mi az, amivel érdemes várni az allergia-, illetve más veszélyek miatt.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Frankfurti leves

Frankfurti leves

Levesek >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 500 g kelkáposzta 250 g virsli 10 ml olaj 250 ml tejföl 30 g liszt pirospaprika só őrölt kömény bors

Recept:

A kelkáposztát vékony csíkokra vágjuk, sós, őrölt köménnyel, kevés borssal ízesített vízben majdnem puhára főzzük.

A virslit karikákra vágjuk, majd kevés olajon enyhén átpirítjuk. A virsli alól kiszedett olajban elkeverjük(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Hírek, érdekességek

Óriásplakáton köszöntek el ballagó diákjai Eszti nénitől - Így reagált a tanárnő a kedves meglepetésre

vissza vissza