Főoldal > Cikkek > Betegségek > Nyári fülgyulladás okai, tünetei, kezelése - Ezért ne hagyd, hogy a gyerek gyakran lebukjon a víz alá! - Szülők Lapja

Nyári fülgyulladás okai, tünetei, kezelése - Ezért ne hagyd, hogy a gyerek gyakran lebukjon a víz alá!

Szülőklapja képGyakori víz alá bukás, huzat, klímaberendezés - Mi okozhat nyáron fülgyulladást és mit tehetünk ellene? Szakorvos válaszol.

Szerző: Szülők lapja
2019-07-03
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Javában tombol a nyár, ami egyet jelent a strandolással, fürdőzéssel. Nincs is kellemesebb felfrissülés a hőségben, mint megmártózni a hűs habokban, legyen szó akár természetes vízről, akár medencéről.

A vízbe merülés azonban kellemetlen tüneteket, sőt komoly fájdalmat is okozhat és bizony a klíma vagy huzat sincs jó hatással a fülünkre. Mi okozhat nyáron fülgyulladást és mit tehetünk ellene? Szakorvos válaszol.

A fülgyulladás okai
- Nyáron a leggyakoribb fülészeti probléma a bakteriális és/vagy gombás eredetű hallójárat-gyulladás, amely leggyakrabban az uszodai és természetes vizekben történő strandolás miatt alakul ki. Fürdőzés során ugyanis a hallójárat hámja felázik és könnyebben befertőződik, ám a fertőtlenítő hatású klórnak köszönhetően nagyobb eséllyel betegszünk meg az uszodában, strandokon, mint a természetes vizekben. A huzat vagy a lehűlés szintén okozhat fülpanaszokat, fülkürt hurutot, valamint segítheti a vírusfertőzés kialakulását, sőt az egyre több helyen alkalmazott légkondicionáló berendezés is szerepet játszhat a betegség kialakulásában – mondta dr. Székely Éva, a Budai Egészségközpont fül-orr-gégész szakorvosa.



A fülgyulladás tünetei
- A hallójárat gyulladás legfőbb tünete sokszor rágáskor, a hallójárat bemenet nyomásra vagy a fülkagyló hátrahúzásakor jelentkező heves fájdalom, fülfolyás, viszketés, a hallójárat beszűkülése miatti füldugulás.
- Fülkürthurut esetében nincs fülfolyás, a hurutos tünetek mellett a fő panasz a füldugulás, a feszítő fájdalom és a nyeléskor jelentkező kattogás.

Milyen kezelés szükséges fülgyulladás esetén?
- Általában elég a hallójárat gyulladás helyi kezelése gyógyszeres gézcsík behelyezésével a hallójárat kitisztítás után.
- Ezt követően gyulladáscsökkentő szteroidos fülcsepp használata javasolt néhány napig.
- Súlyosabb esetben azonban szükség lehet antibiotikum szedésére is.

- Hogy elkerüljük a betegséget, a fürdőzést követően szárítsuk ki a hallójáratot, mert a felázott bőr ideális táptalaj a baktériumok számára. Épp ezért ne használjunk sós vizes fülsprayt se. Ügyeljünk arra, hogy a fülünk tisztítását ne vigyük túlzásba, ugyanis a hallójáratnak öntisztuló funkciója van, a képződő fülzsír pedig védő hatást fejt ki rá. Kerüljük a fültisztítópálca használatát, amellyel mikrosérüléseket okozhatunk, ezzel segítve a fertőzést. Az összegyűlt, spontán nem távozó fülzsír halójáratból történő eltávolításában inkább kérjük a szakember segítségét - tette hozzá a doktornő.

Ez is érdekelhet:
Így távolítsd el a fülben rekedt vizet úszás, fürdőzés után - 6 módszer, amivel elkerülheted a fülgyulladást »


Fotó: Rawpixel

Címkék: fülgyulladás okai, fülgyulladás kezelése, fülgyulladás nyáron

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Most már biztos: ekkor kapják meg a babák a bárányhimlő elleni védőoltást - Már 12 kötelező védőoltást kapnak a gyerekek
Most már biztos: ekkor kapják meg a babák a bárányhimlő elleni védőoltást - Már 12 kötelező védőoltást kapnak a gyerekek

2019 szeptemberétől kapják meg a kisgyermekek a bárányhimlő elleni védőoltást 2 alkalommal: egyszer 13 hónapos, majd pedig 16 hónapos korukban.

tovább a cikkre
Átalakul a gyerekek sürgősségi és baleseti ellátása: 7 centrumot hoznak létre! - Mikor kell ügyeletre menni a gyerekkel?
Átalakul a gyerekek sürgősségi és baleseti ellátása: 7 centrumot hoznak létre! - Mikor kell ügyeletre menni a gyerekkel?

Hét centrumba szervezi a kormányzat a gyerekek sürgősségi és baleseti ellátását, az átalakítást már el is kezdték. Mikor kell a sürgősségire rohanni a gyerekkel, és mikor nem szükséges? A szakember ezt is elmondja.

tovább a cikkre
Foltos hajhullás okai, kezelése: Mikortól számít kórosnak a hajhullás? Mit lehet tenni ellene? - Szakember válaszol
Foltos hajhullás okai, kezelése: Mikortól számít kórosnak a hajhullás? Mit lehet tenni ellene? - Szakember válaszol

Minden száz emberből egy-kettőnél kialakul élete során autoimmun eredetű, úgynevezett foltos hajhullás, amit tovább ronthat a tartós stressz és gyakran más társbetegségekkel is együtt jár.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Őszibaracklé

Őszibaracklé

Gyümölcslevek >>
6 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 100-150 gramm őszibarack

Recept:

Az érett gyümölcsöt alaposan megmossuk, héját leválasztjuk és almareszelőn lereszeljük. Ezután szitán áttörjük és az így nyert levet adjuk a csecsemőnek.

Fontos!
A gyümölcslevet lehetőleg frissen készítve kapja a baba, mert ha sokáig állni hagyjuk, akkor a C-vitamintartalma csökken!

 

(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermekprogramok

Szuper húsvéti programok az egész családnak: állatsimogató, pónilovaglás, bábelőadások, kerti vasutazás

vissza vissza