Főoldal > Cikkek > Hírek, érdekességek > Brutálisan bánt a gyerekekkel egy veszprémi óvónő - Felfüggesztett börtönt kapott - Szülők Lapja

Brutálisan bánt a gyerekekkel egy veszprémi óvónő - Felfüggesztett börtönt kapott

Szülőklapja képFelfüggesztettek állásából egy óvónőt, mert terrorizálta a gyerekeket a veszprémi Ringató Óvodában. Az óvónőt még 2013-ban két szülő jelentette fel, mivel egyebek közt nem engedte ki őket a mosdóba a gyerekeket a délutáni alvás előtt, ezért a korábban szobatiszta gyerekekkel is előfordult, hogy bepisiltek.

Szerző: Szülők lapja
2016-02-03
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Felfüggesztették állásából M-né S. Ilona óvónőt, mert terrorizálta a gyerekeket a veszprémi Ringató Óvodában. Az óvónőt még 2013-ban két szülő jelentette fel, mivel egyebek közt nem engedte ki őket a mosdóba a gyerekeket a délutáni alvás előtt, ezért a korábban szobatiszta gyerekekkel is előfordult, hogy bepisiltek.

Volt olyan, hogy bár az egyik kisgyermek kimehetett a mosdóba, ám ezt követően olyan megalázóan beszélt vele az óvónő, hogy félelmében elhányta magát - ennek feltakarítására pedig a kis óvodást szólította fel az óvónő, hogy egy papírzsebkendővel tisztítsa meg a padlót - idézte fel dr. Laczkó Henriett, a Veszprémi Törvényszék szóvivője.

Egy másik kisfiú átkerült ugyan egy új csoportba, de még hónapokig nem tudott elaludni - úgy nyugtatgatta magát, hogy "most elalszom, de ha pisilnem kell, kimegyek pisilni és nem lesz semmi baj".

Már decemberben megvolt az ítélet
Bár az óvónőt 2015 decemberében jogerősen is elítélték kiskorú veszélyeztetése miatt - 1 év börtönt kapott, melyet 2 évre felfüggesztettek -, egészen 2016. február 2-áig dolgozhatott a munkahelyén - az intézmény vezetője ugyanis, saját bevallása szerint, nem tudott az ítéletről.

Miután a helyi lap beszámolt róla, felszólították az óvónőt, hogy mutassa meg az ítéletet, de ő megtagadta.

Az intézmény vezetője is megszólalt
Major Ildikó, a Ringató Óvoda intézményvezetője az RTL Klub riportjában elmondta, ezek után megtették a szükséges lépéseket, és hivatalos úton kezdeményezték az ítélet kikérését a helyi bíróságtól

- Mindeddig csak azt tudtuk megtenni, amit a kjt, azaz közalkalmazottak jogállásáról szóló törvény lehetővé tett - tette hozzá.

Ez azt jelenti, hogy szóban és írásban is figyelmeztették az óvónőt, február 2-án pedig felfüggesztették, de a végleges elbocsátásról majd akkor döntenek, ha kézhez kapják a jogerős döntést.

- Az óvónő úgy nyilatkozott, hogy szerinte mindvégig a szakma szabályainak megfelelően, határozottan, de következetesen nevelte a gyerekeket, és megítélése szerint egy ötéves gyermeknek a szükségleteit, a pisilését vissza kell tudnia tartani, mert ez feltétele az iskolára való érettségnek” – fejtette ki a Pesti Srácoknak dr. Laczkó Henriett.

Forrás: RTL Klub, Vehír, Pesti Srácok

Címkék: óvónő, fefüggesztett börtön, terror, veszprémi óvoda, veszprémi óvónő,

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Mi spriccel az ördög fütyijéből? A tatabányai kórház gyermekosztályán ez a falfestmény fogadja a kis betegeket
Mi spriccel az ördög fütyijéből? A tatabányai kórház gyermekosztályán ez a falfestmény fogadja a kis betegeket

Botrányos festmény a tatabányai Szent Borbála kórház gyermekosztályának falán. A megdöbbentő képen egyebek közt egy meztelen, spriccelő fütyis ördög, egy átszellemült angyal és egy rémisztő cintányéros bohóc látható. Ez kell egy kórház falára?

tovább a cikkre
Hipós vizet ivott 14 pápai óvodás! - Azonnal kihívták a mentőket és kórházba vitték őket
Hipós vizet ivott 14 pápai óvodás! - Azonnal kihívták a mentőket és kórházba vitték őket

A pápai Szivárvány óvodában a kancsókat fertőtlenítéshez készítették elő, az edények alján kis mennyiségű hipó volt, erre töltötték rá tévedésből az ivóvizet.

tovább a cikkre
Újabb gyerekeknek szánt színező körül dagad a botrány! A szülők kiborultak, amikor meglátták, mi van a képeken
Újabb gyerekeknek szánt színező körül dagad a botrány! A szülők kiborultak, amikor meglátták, mi van a képeken

Ki kellett vonnia a forgalomból egy kifestőt egy drogérialáncnak, mert egy gyerekeknek szánt kifestőjükben a számok szerint kiszínezett ábrán Adolf Hitler náci zsarnok portréja jelent meg. Újabb botrány a fütyis színező után.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Piros gyümölcstorta

Piros gyümölcstorta

Sütemények >>
12 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: Piskóta 6 db tojás 4 kanál liszt 6 kanál cukor 1 dl olaj fél csomag sütőpor vaníliáscukor, citrom reszelt héja Tetejére: magozott meggy, cseresznye zselatin gyümölcslé

Recept:

Az alaposan megmosott tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjét kemény habbá verjük. A sárgáját elkeverjük a cukorral, olajjal, reszelt citromhéjjal. Apránként hozzákeverjük a sütőporral elkevert lisztet, majd lazán beleforgatjuk a tojáshabot. Egy margarinnal kiken(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermeknevelés

Boldogtalan lesz az a gyerek, akit folyton fegyelmeznek. Ezt csináld helyette!

vissza vissza