Főoldal > Cikkek > Fogamzásgátlás > Vigyázz! Ha kimarad egy fogamzásgátló tabletta, megnő a fogantatás esélye - Szülők Lapja

Vigyázz! Ha kimarad egy fogamzásgátló tabletta, megnő a fogantatás esélye


Az Oregon Egészség és Tudomány Egyetem kutatói felfedeztek egy sokkal biztonságosabb és célzott hatékonyságú fogamzásgátló módszert, amelyet a nők szélesebb köre használhatna.

Szerző: Szülők lapja
2011-09-14
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

Így hatnak a fogamzásgátló tabletták
A mai fogamzásgátló módszerek már több évtizedesek, az első fogamzásgátló tablettát például 1961-ben hagyta jóvá az Amerikai Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Hatósága (FDA). A tabletták szintetikus hormonokkal megemelik hormonszintet, így egyrészt meggátolják a tüszőrepedést, másrészt megakadályozzák, hogy a megtermékenyített petesejt beágyazódjon a méhbe, és a méhnyakat áthatolhatatlanná teszik a spermiumok számára. Ez azonban megszakítja a normális menstruációs ciklust.


A hormonális fogamzásgátlók hátrányai
"Bár a módszer működik, megvannak a hátrányai is. A legnagyobb gond az a hormonszint-emelő eljárásokkal, hogy az egész női szervezetre kihatnak, ezért szedésük növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát." - mondta el Jon Hennebold, a kutatás vezetője. A tablettákat ráadásul napi rendszerességgel kell szedni, lehetőleg ugyanabban az időpontban. Ha ugyanis egy tabletta kimarad, jelentősen nő a fogantatás kockázata is.


Új, hormonmentes fogamzásgátló módszer
Az új módszer azonban hormonmentes és sokkal célzottabb is, közvetlenül a petesejtre hat. A kutatók ugyanis azonosították azt a kulcsfontosságú enzimet, amely a petesejt megjelenéséért felelős. Hennebold és munkatársai ugyan még csak rhesus makákó majmokon végeztek kísérletet - amelyek reprodukciós szempontból a leginkább hasonlóak az emberhez -, de az eredmények biztatóak. A majmoknál ezeket az enzimeket megcélozva már elérték, hogy a petesejt ne jusson ki a petefészekből.
A tudósok elmondták, hogy még több kutatásra van szükség, de hisznek abban, hogy következő generációs fogamzásgátlók sokkal célzottabbak és biztonságosabbak lesznek a mostaniaknál.


Forrás: Medipress


 

Címkék: fogamzásgátló tabletta, fogantatás, hormonális, hormonmentes,

hirdetés

VERSEK, MONDÓKÁK BABÁKNAK ÉS KISGYERMEKEKNEK

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Természetes fogamzásgátló módszerek

A természetes módszerek legfőbb előnye, hogy orvosi segítség nélkül is használhatóak. A másik fontos érv mellettük, hogy nem viszünk be mesterséges anyagokat a szervezetünkbe. Legfőbb hátrányuk azonban, hogy nem elég megbízhatóak.

tovább a cikkre
Mesterséges módszerek - hormonális fogamzásgátlás

A mesterséges fogamzásgátló módszerek közül a legismertebb a fogamzásgátló tabletta, de ez csak egy a hormonális készítmények közül. A leírásban bemutatjuk, hogy melyik hogyan hat és mire kell ügyelni a használatakor.

tovább a cikkre
Amit a fogamzásgátló tablettákról jó tudni

A normális nemi ciklus során a petefészekben termelődik az ösztrogén, valamint a progeszteron hormon, illetve itt történik a petesejt érése és kilökődése is. A fogamzásgátló tablettával mesterségesen, kívülről visszük be a szervezetbe az ösztrogént és a progeszteront, ezzel mesterségesen meggátoljuk a petefészek működését és a petesejt érését is.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Hírek, érdekességek

A bölcsődében szenvedett súlyos égési sérüléseket egy kisfiú, miután ráömlött egy vödör fertőtlenítőszer

vissza vissza