Főoldal > Cikkek > Gyermek fejlődése > Agytornára is szüksége van a gyerekeknek - Szülők Lapja

Agytornára is szüksége van a gyerekeknek


A gyerekeknek szükségük van a mozgásra ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek. Így az agyuk fejlődéséhez is szükség van a mozgásra, és fordítva: az agyuk jó működése elengedhetetlen a jó koordinációhoz.

Szerző: Bőszné Stofán Monika
2011-01-27
Forrás: Szülők lapja
kuldeskuldeskuldeskuldes
vonal

A gyermekek egy sor képesség természetes fejlődésén keresztül fedezik fel a világot. Így tanulnak meg felülni, mászni, járni és beszélni.

Tanulási nehézségek
Az Edu-Kineziológia, másnéven Brain Gym (agytorna) a kineziológiának az az ága, amely az agy és a test közti interakció szerepét hangsúlyozza, mozgás segítségével növeli tanulási képességeinket. Akkor fordulnak elő tanulási gátak, amikor az információ nem áramlik szabadon az agy különböző részei között. A korrekciós gyakorlatok, melyeket a kineziológia ezen ága használ, az agy információáramlását ösztönzik, helyreállítják azt a természetes képességünket, hogy a leghatékonyabban tanuljunk és működjünk.

Az agytornát már óvodáskorban érdemes elkezdeni
A gyakorlatok a meglévő tanulási problémákon hatékonyan segítenek, de használatuk jelentősen elősegíti a problémák megelőzését! Ha már óvodás korban ezekkel a gyakorlatokkal serkentjük az agy működését, akkor megkönnyíthetjük a gyermekünk közösségi beilleszkedését, a tanulási lépcsőfokok megtételét, segíthetünk abban, hogy stresszmentes legyen számára a tanulás.

Miben segíthet az agytorna?
Arra szolgálnak a mozgásos gyakorlatok, hogy a velünk született tanulási készségeket felébresszék. Ilyen mozgásos gyakorlat a keresztmozgás, a tekintetirányokkal való munka, a vizuális stressz enyhítése a látómezőnkben mozgó tárgy tekintetünkkel való követése segítségével (optikusok is végeznek ilyen szemmozgatást a vizsgálataik során), fekvő nyolcasok levegőbe írása, valamint annak tanulmányozása, hogy a mozgás miként hat a tanulási folyamatra.

Tanulási nehézségek leküzdése agytornával
Ha valakinek tanulási nehézségei vannak, az információ nem jut el az agynak abba a részébe, ahol az feldolgozná, és az alapján cselekedne. A Brain Gym-ben használt mozgások integrálják az agyat, lehetővé teszik, hogy az információ szabadon áramoljon az érzékszervekből az emlékezetbe és vissza. Ez lehetővé teszi, hogy az illető kevesebb feszültség árán tanuljon, megnyilvánuljon saját kreativitása és eltűnjön a tanulási problémákhoz gyakran kapcsolódó érzelmi stressz.

Az egész személyiségre pozitív hatással van
A tanulást segítő korrekciós gyakorlatok serkentik a természetes energia- és mozgásfolyamatokat a testben. A játékos-mozgásos gyakorlatok segítik a bal és a jobb agyfélteke közös munkáját. Hatására többek között javulás tapasztalható az olvasás, a szövegértés, az írás, a helyesírás, a számolás és a testi koordináció terén, fejlődik a memória és az önbizalom, harmonikus egységgé áll össze az értelem és az érzelem. Ennek köszönhetően a gyerek figyelmesebbé válik, reakciói gyorsabbak lesznek, szellemileg frissebb és bátrabb lesz.

(Felhasznált irodalom: Ann Holdway: A kineziológia alapjai. Édesvíz Kiadó. Budapest, 2000.)

Következő cikkünkben konkrét gyakorlatsort olvashattok majd.
 

Címkék: agytorna, gyerekek, mozgás, koordináció, tanulási nehézségek

vonal

[x] hirdetés

hirdetés

Tündéri versek és mondókák a baba öltöztetéséhez, fürdetéséhez, játékhoz, altatáshoz
Kattints ide >>

vonal

[x] hirdetés

OLVASD EL EZT IS!

Így fejlődik a gyermek - utánzással!

A család a társadalom legkisebb alkotó egysége, a legalapvetőbb közösség az ember életében. Nagyon fontos, hogy tisztában legyünk mi felnőttek azzal, hogy gyermekeink első tapasztalataikat tőlünk szerzik meg.

tovább a cikkre
A hintázás nemcsak játék, fejleszti a gyermeked!

A hinta kezdetben szabadban levő játéknak indult, de ma már a tudományos kutatások bizonyítják , hogy egy igen hatékony fejlesztő eszköz. Fejleszti a gyerekek egyensúlyérzékét és a mozgáskoordinációját.

tovább a cikkre
Gyermekek lelki problémái és a kineziológia

Napjainkban egyre többen fordulnak alternatív gyógymódokhoz betegségeik gyógyításával kapcsolatban. Ez főképp akkor tűnik jó megoldásnak, ha a nyugati orvoslás szemében láthatatlan, felderíthetetlen, lelki eredetű betegségről van szó.

tovább a cikkre

Vissza az előző oldalra

Legnépszerűbb

Recept ajánlatunk

Meggylé

Meggylé

Gyümölcslevek >>
6 hónapos kortól. >>

Hozzávalók: 150 gramm meggy

Recept:

A meggyet meleg folyó vízben megmossuk, kimagozzuk, szitán áttörjük. Az így nyert levet adjuk a csecsemőnek.

Fontos!
A gyümölcslevet lehetőleg frissen készítve kapja a baba, mert ha sokáig állni hagyjuk, akkor a C-vitamin-tartalma csökken!
A gyüm&ou(...) tovább a teljes recepthez...


Rovatok

Cikkek témái

Szolgáltatások

Terhesség hétről-hétreBaba fejlődéseGaléria   /   Videótár

Terhesség hétről hétre 

Nyereményjáték   /   Szakértők   /      Webáruház

Horoszkópok
Baba horoszkóp
Szülő horoszkóp
Szerelmi horoszkóp

Keresők
Névkereső babáknak
Receptkereső babáknak
Orvoskereső
Gyermekorvosi ügyeletek
Orvosi szótár
Baba-mama katalógus

rssRSS hírcsatorna

Kalkulátorok
Ezt olvastad már? [x]
Gyermek fejlődése

​Miért jó, ha ADHD-s, ADD-s a gyerekünk?

vissza vissza