És ezt nem csak a kisállat-tulajdonosok tudják, hanem számos kutatás is bebizonyította már: aki háziállatot - különösen kutyát - tart, az kevésbé hajlamos a depresszióra és a stresszre, a rendszeres kutyasétáltatás révén jobb általános egészségi állapotban van és még az elhízás is kevésbé fenyegeti.
A gyerekekre is jó hatással van a kutya
Egy 2015-ös felmérés pedig azt is igazolta, hogy nem csak a felnőttekre van pozitív hatással egy kisállat, hanem a gyerekekre is. Az amerikai Járványkezelési- és Megelőzési Központ (Centers for Disease Control and Prevention - CDC) kutatása szerint azok a gyerekek, akiknek volt kutyájuk, kevésbé voltak szorongóak, mint kutya nélküli társaik. A vizsgálatban 643, 18 hónaposnál idősebb gyermek vett részt, a szüleiknek részletes kérdőívet kellett kitölteniük a gyermekük tévézési szokásairól, általános egészségéről, testmozgás gyakoriságáról és arról, mennyi időt töltöttek a háziállattal.
Arra az eredményre jutottak, hogy míg a tévézés, BMI (általános testtömeg-index) vagy fizikai aktivitás tekintetében nem volt különbség, addig a szorongást illetően igen. Míg a kutya nélküli háztartásban felnőtt gyerekek 21%-a volt szorongó, a kutyás gyerekek közül csupán 12% szenvedett szorongástól.
Hogy miként lehet ez? A CDC szerint a kutyatartás egy sor pozitív dolgot húz maga után, akár felnőttekről, akár gyerekekről beszélünk - a kutyákkal való játék és foglalkozás ellazít, csökkenti a stresszt, emellett elősegíti a társas kapcsolatok kialakítását. A kutya hű társ és jó barát lehet, ezenfelül a kutyatartás felelősségtudatra és együttérzésre tanít.
Így szeretik a háziállatok a gyerekeket! 22 tündéri és vicces fotó kutyákról, cicákról, gazdikról
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
Fotók: Facebook/Parenting, 35Photo/Elena Shumilova, lifehack.org, motherhow.com, oneway.com, newlinq.com