A nagy kánikulában sok család menekül a strandokra, de sosem szabad elfeledkezni arról, hogy odafigyeljünk a gyerekekre, hiszen néhány perc alatt is bekövetkezhet a tragédia.
A nagy kánikulában sok család menekül a strandokra, de sosem szabad elfeledkezni arról, hogy odafigyeljünk a gyerekekre, hiszen néhány perc alatt is bekövetkezhet a tragédia. Vasárnap ismét egy gyerek életéért kellett küzdeni az egyik strandon, szerencsére most a segítség időben érkezett.
Eszméletlen állapotban húzták ki a vízből
Mint a rendőrség hivatalos weboldalán, a
police.hu oldalon írják, július 25-én, vasárnap éppen egy 13. kerületi strandon teljesített szolgálatot egy angyalföldi járőrpár, amikor kora délután a strandolók szóltak nekik, hogy az egyik medencéből egy eszméletlen kisfiút emeltek a partra, és megkezdték az újraélesztését.
A járőrök nem tétlenkedtek, egyikük azonnal átvette az anyától a gyerek szívmasszázsát, míg társa értesítette a mentőket.
Sikerült újraéleszteni
Szerencsére a gyors beavatkozásnak köszönhetően a 7 éves kisfiú pár percen belül már újra lélegezni kezdett, a kiérkező mentők azért a biztonság kedvéért beszállították a kórházba.
(illusztráció)
Ez idén már nem az első eset, hogy egy gyermek életéért kell küzdeni a strandon: két hete
Karcagon egy hétéves kisfiú fulladt a gyógymedencébe, életét nem sikerült megmenteni; majd pár napra rá a
dunaújvárosi strandon élesztettek újra egy négyéves kisfiút.
Mindkét korábbi esetben felhívták a figyelmet a strand üzemeltetői, hogy gyerekeket még egy pillanatra sem szabad felügyelet nélkül hagyni, akkor sem, ha látszólag szépen eljátszik a gyerekmedencében, mert bármikor bekövetkezhet a tragédia.
Ezek a fuldoklás igazi jelei
A szakemberek szerint azért is nehéz észrevenni, ha valaki fuldoklik, mert nem jár látványos csapkodással és kiabálással, mint ahogy a filmekben megszoktuk.
Mire figyelj?
- Már nincs levegője, hogy segítséget kérjen, ezért a fuldokló csendben van a vízben
- A feje félig már a víz alatt van, a száját próbálja a víz felszíne felé tartani, hogy levegőhöz jusson.
- Segítségért nyújtózkodás helyett karjait a teste mellett, a víz alatt lefelé próbálja nyomni, hogy fent tartsa magát a felszínen.
- Nem rugdalózik mindenfelé, a fulladó ember maga alatt tapossa a vizet, amíg van ereje, le-fel mozog vagy szinte mozdulatlannak tűnhet - feltűnő lehet a függőleges tartás a vízben.
- Mindez nagyon gyorsan lejátszódik, 20-60 mp-ig képes így ellenállni az ember, utána elmerül
Kapcsolódó cikkünk:
Meg lehet fulladni strandolás után is? Honnan tudhatod, hogy víz került a gyerek tüdejébe? - Gyermekorvos válaszol »
FRISSÍTÉS:
A hétvégén kettős tragédia történt a Balatonnál: július 25-én,
vasárnap délután egy 13 és egy 17 éves fiú fulladt a vízbe Alsóbélatelepnél »
Forrás: MTI
Fotó: Pixabay (illusztráció)